Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB - zakłócenia


mlopus1

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem test zaproponowany przez jednego z kolegów - odłączyem antene, rozkręciłem radio i posluchałem. A w zasadzie nic nie posluchałem bo była cisza, niezależnie od obrotów. Przy kręceniu kierownicą słychać jak sieje wspomaganie, ale wystarczy lekko skręcić redukcją i jest znowu cichutko.Znaczy się zbiera antena. Jak ją zabezpieczyć, co można zrobić żeby nie zbierała zakłóceń? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie sieje tylko praktycznie na postoju, w czasie jazdy nie usłyszysz. Co do anteny to już ktoś pisał o porządnym przewodzie antenowym. Jeśli dwa lata temu w tym samym samochodzie nie było zakłóceń to znaczy, że albo coś z radiem albo z anteną. Moim zdaniem wtryski, alternator czy klima siały by od początku.

 

Następnym krokiem do sprawdzenia i jednoczeńsnie najtańszym jest wymiana przewodu anteny. Ma dwa lata więc izolacja mogła popękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, U mnie w scenicu III też nie jest dobrze. Mam radio prezydenta hary III i antenę też prezydenta tylko nie pamiętam którą (krótką). Ten zestaw zaliczył i zalicza już kila różnych samochodów i tylko w reni jest problem. Powyżej ASC słychać "jak silnik wchodzi na obroty" Koledzy którzy profesjonalnie zajmują się CB mówili że z renówkami tak jest że jakiś element elektryczny jest źle lub wcale "nie ekranowany" Jest tylko pytanie który. Podobno pomaga przykręcenie anteny do karoserii. Będę oczekiwał na rozwiązania. Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę w dziurze (Megane III 1.5dci). I nie było róznicy czy na magnesie czy nie. Zasilanie poprowadzone od akumulatora. Nadal przydźwięk był.

Dołożenie filtra Alcatela na zasilaniu rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Ogrzeje temat.Mam to samo w Scenicu II 1,9 dci z 2007.Radio Uniden pro 520 + sirio turbo 2000 na magnesie(było Sirio Mini Snake 27).Sieją wtryski i wspomaganie kierownicy w krańcowych położeniach.Wszystko wchodzi po antenie.O ile wspomaganie da się przeżyć to wtryski mnie dobijają.Trzeba mocno podkręcić squelch ( około 12 - 13) ale i tak jak otwiera słabszy sygnał to słychać warkot wtrysków.Noga z gazu i błoga cisza,czysty odbór.Żadne kombinacje typu osobnych zasilań itp. nic nie dają.Szkoda czasu.Zmiana radia na Jonnego II,Harego III,Alana 42 też nic nie dała.Zresztą nie trzeba zakładać radia,wystarczy stanąć obok drugiego samochodu i włączyć radyjko.Zastanawiam się nad zmianą radia z dobrymi filtrami ANL/NB.Między innymi może na Lafayette Zeus Pro,Yosan Turbo lub Cobrę 29.Może koledzy coś doradzą.Kolega Liso zdaje się testował może coś podpowie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wszystko wchodzi po antenie

Właśnie mam w Lagunie podobny problem bo antena łapie zakłócenia od pompki paliwa. Nie wiem czy w sytuacji gdy to antena zbiera zakłócenia wymiana radia coś pomorze. Czy założenia kondensatora na pompce coś pomorze? Mój zestaw: antena Yosan 1.6m na stałe + President Teddy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam YOSAN-a 120 PRO w sceniolu 1,5 dCi z 2007 roku i antene SIRIO TURBO 800. Zero zakłóceń od auta zarówno po zasilaniu (podłączone równolegle pod zasilanie gniazda zapalniczki) jak i z anteny. Dodatkowo szklany dach i miejsca na magnes malutko na tym kawałku blachy, a jednak daje radę i to dobrze.

Za niedługo będę takie samo radio budował na sceniolu syna, jak sobie magnes zakupi pod antenę SIRIO TURBO 1000, taki zestaw po sceniolu starszym pozostał. Tam jest silnik 1,9 dCi ale z 2004 roku. Zobaczymy jak tam to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB17poczytaj...długi temat ale z niego dowiesz się jak pokonać Twoją pompkę;) http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic613795-0.html

Teddy też zbiera wszystko...nawet jak jest zamontowany w sąsiednim samochodzie...sprawdzałem :D

Edytowane przez dwg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien w Reno Kango z 1.5 dci ubot 520 i alan 42 ręczniak na Lemie około 1 metra na stałe na tylnych drzwiach śmiga aż miło,w maździe 3 z dieslem 1,6 Ubot 510 też spoko,w oplu astrze F z dieslem 1,7 Isuzu też nie ma problemu tylko Renia się mu nie podoba...Wiem wiem najlepiej zmienić auto ;)))Zastanawiam się nad czymś takim http://konektor5000.pl/index.php?p447,yosan-jm-3031-jm3031-turbo-black-tuning-konektor lub Cobrą 29 LTD Classic (tylko to już prawie szafa) :D Tak dla przykładu

MB17nie kupuj w ciemno.Szkoda kasy.Zrób tak jak ja to robię czyli metodą prób i błędów.Nie musisz przekładać radia.Wystarczy że staniesz obok samochodu z takim radyjkiem nawet nie odpalając go włącz radio skręć SQ na min i RF na maxa i posłuchaj.Będziesz wiedział wszystko.Harry III nie wygrał niestety z moimi wtryskami B)Robiłem ostatnio ponad 600 km Peugeotem Partnerem z teddym i jak dla mnie to na trasie ASC za dużo wycina a w miastach typu Radom Kielce daje w du... brak Rfgeina

Edytowane przez dwg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!