Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzeszczenie przy kręceniu kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu trzeszczy mi coś w okolicach drążka kierowniczego (w części górnej, w którą wchodzi koło

 

 

kierownicy) trzeszczenie występuje jedynie przy kręceniu w prawo, dzisiaj wymontowałem całego pająka przy okazji zmiany kierownicy na skórzaną i trzeszczenie nadal występuje, a więc nie jest to zwijacz.

Spotkał się ktoś z taką przypadłością? Co należy z tym zrobić - może wystarczy tylko gdzieś nasmarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik 1970, a gdzie ono jest i za co odpowiada?

 

[ Dodano: 2011-02-19, 23:43 ]

Z tego co wyczytałem jest ono na wysokości dolnego mocowania amora, więc na 99% to nie będzie to, ponieważ trzeczenie wydobywa się z okolic drążka kierowniczego tuż pod kołem kierowniczym w kabinie samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie poluzowała się śruba na krzyżaku od układu kierowniczego. Ewentualnie czy coś się nie wkręca w układ kierowniczy (czytaj dywanik). Osobiście maiłem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto zdjęcia przed chwilą zrobione <szukaj> .

Górny krzyżak i łącznik.

thumb_hosting_zdjec_1421519501__p2210034_megane_ii.jpg

Jeszcze raz górny plus śruba na nim.

thumb_hosting_zdjec_1421519541__p2210036_megane_ii.jpg

Dolny krzyżak.

thumb_hosting_zdjec_1421519683__p2210037_meganeii.jpg

Śruba przy dolnym krzyżaku.

thumb_hosting_zdjec_1421519591__p2210039_meganeii.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jest dodatkowa obserwacja - jechałem wczoraj z przyczepką i jak ją podpiąłem odciążył się przód i trzeszczenie ustało "od reki" ani razu nie zatrzeszczało nic przy kręceniu kierownicą - po odłączeniu przyczepki i przejechaniu kilku km trzeszczenie powróciło - ma ktoś pomysł co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, z opisu mi również przychodzi do głowy łożysko mcpersona. Otwórz maskę, niech ktoś kręci kierownicą, a Ty słuchaj co się dzieje przy górnym mocowaniu amortyzatora.

W Megane I u mnie trzeszczy (skrzypi) guma na drążki kierowniczym, ale to tylko jak jest mróz i guma sztywnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, łożysko to znajduje się na górnym mocowaniu amortyzatora tak ?

Czyżby to było to:

http://www.autkoplus.com/product/id/39288,...yzatora-m255-08

Jeżeli tak to do wymiany potrzebne jest wyjęcie amortyzatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, tak, to jest właśnie to.

Jeżeli tak to do wymiany potrzebne jest wyjęcie amortyzatora ?

Tak, trzeba wyjąć cały McPerson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wymienione zostały dwa łożyska mcPersona, lecz trzeszczenie nie ustało do końca - jest dużo ciszej ale nie tak jak powinno być, przy ustawianiu zbieżności sprawdzał mechanik czy to trzeszczą łożyska i jednoznacznie tą opcję wykluczył - mówi że wydaje mu się że odgłos ten wydobywa się z kabiny. Ma ktoś pomysł co może być tego powodem ?

 

[ Dodano: 2011-04-27, 12:13 ]

Czy może być to oznaka padającej pompy wspomagania układu kierowniczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo tydzień temu,przy kręceniu w prawo jakby trzeszczenie lub obcieranie,zregenerowałem przekładnie bo to była pierwsza diagnoza zresztą był przeciek.Wymieniłem łożyska amorków i dalej nic. Dzwięk nie ustał okazało się po wymontowaniu końcówki drążka z lewej strony,guma była tak rozcięta że tarł metal o metal i to było powodem tego drażniącego dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sobie również dzisiaj poradziłem - wymienione zostaly wcześniej łożyska McPersona i było lepiej ale nie do końca, po czym posmarowałem dobrze dwa krzyżaki na drążku kierowniczym i trzeszczenie ustało w 95% - jutro planuję powtórzyć smarowanie i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!