Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wentylator nadmuchu - działa kiedy chce


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego doneinstein stawiam na rezystor. Parę dni temu wymieniłem go u mojego znajomego w Scenicu II. Objawy identyczne jak u ciebie i o dziwo brak filtra kabinowego. Niestety nie każdy wie, że jest coś takiego w aucie z klimą. Wiatrak był tak zawalony syfami, liśćmi i innymi, że ledwo co się kręcił, ale po oczyszczeniu wyglądał ok. Wymieniliśmy tylko rezystor, ten zabudowany, droższy bo taki jest dedykowany do auta z klimą automatyczną i wszystko działa. Trzeba tylko wymontować schowek i mamy dostęp do rezystora a to niewielka trudność.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

odgrzewam tego kotleta bo mam nastepujący problem z pracą wentylatora nadmuchu. Sprawa wygląda następująco: rano nawiew działa poprawnie, wszystkie prędkości działają płynnie i bez problemu. Po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymuję się na stacji benzynowej. Po zatankowaniu i odpaleniu auta wentylator nie działa. Na wyświetlaczu zmieniają się prędkości ale wentylator ani drgnie. Zostawiłem nastaw na połowę prędkości i po wjechaniu w dziurę wentylator zaskoczył. Kolejny postój i sytuacja się powtarza - po odpaleniu silnika wentylator nie działa. Pobawiłem się znowu prędkościami i przy maxymalnym ustawieniu wentylator zaskoczył. Sytuacja ta powtarza się codziennie. Czasem wentylator zaskakuje podczas stania w korku, albo po chwili postoju.

Przewertowałem sporo tematów na forum lecz, żaden z nich nie podsuwa mi rozwiązania tego problemu. W tym temacie wyczytałem o jakimś tranzystorze za 6PLN. Proszę o informację czy taki tranzystor występuje w Megane II ph I, jeżeli tak to gdzie jest zlokalizowany i jaki jest jego symbol? Czy przyczyną mogą być kończące się szczotki wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!