Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana półosi prawej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam pytanie onośnie wymiany półosi prawej,jest to ta długa wraz z przegubem wewnętrznym jak i zewnętrznym. Czy bedzie łatwo ją samemu wymienić ? Proszę o opis takiej wymiany ponieważ mój mechanik zachorował nie mogę dłużej czekac,na zakupioną półośkę dostałem gwarancje rozruchową i jej termin mija w sobote! Dodam tylko żę mam całą kompletną półośke wraz z przegubami. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wprawę to wymienisz w 30minut nie zapomnij dokręcić odpowiednim momentem śruby.

poza tym ja bym nie bawił się w używki bo sąsiad kupił zamontował i po 2 miesiącach mu padł krzyżak po zdemontowaniu okazało sie że rożni się 5 mm od oryginalnej i w czasie skręcania wysunęła sie i skosiła krżyzak (zamontował z inego modelu) Lepiej zregenerować samemu Krzyżaki kosztują grosze a przeguby też ponad niewiele 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale pytałem o opis wymiany półośki ! A co do używki i orginału to mam prosto wymontowaną z takiej samej meganki co mam i każdy mi poradził aby taką kupić. Jest to półoś kompletna gotowa tylko do zamontowania :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem że dodaleś zdjęcie więc jeszcze 3 śruby do odkręcenia

 

no te śruby wydłużają czas pracy do 40 minut oprócz tego że zwalniasz z amorka ja jeszcze odkręcam wahacz żeby sie nie gimnastykować

 

nakrętke 30 jak masz możliwość to zluzuj jak samochód stoi na ziemi na kołach bo potem ciężko jest zblokować.Zakręcaj również na ziemi na kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest <szukaj> jak nie masz pod ręką ściągacza ( a pewnie nie masz) użyj negocjatora w postaci młotka, uderzaj przykładowo przez przedłużkę do gedorów. Staraj się celować w środek półośki, nie w gwint <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jako że post ten jest wysoko pozycjonowany w google i opis mi troszkę pomógł chciałbym dopowiedzieć dla potomnych. Wymieniłem półoś bez kanału i w zasadzie kanał do tego nie jest potrzebny. Problemem jest jedna dolna śruba z podpory, najlepiej we 2 osoby, poluzować dolną osłone silnika, klucz płaska grzechotka i jeden trzyma od dołu, drugi od góry po malutku odkręca. Później polecam najpierw odręcić 2 śruby trzymające łożysko i zbić w głąb samochodu uchwyt. Gdy jest założony to non stop o coś się zahacza, zbicie jest łatwiejsze i szybsze (pukać równomiernie dookoła by się na łożysku nie sklinowało). Półoś dość ciężko siedzi w skrzyni ale troszkę na boki, góra-dół i wychodzi, nie jest niczym przymocowana w skrzyni. Poźniej szybka akcja na zatamowanie wycieku oleju ze skrzyni :)

 

Uwaga na ilość zębów, wychodzi na to że meganki miały kilka różnych przegubów i półosi. Najpierw kupiłem przegub (w sklepie powiedzieli że to do tej meganki). Ilość zębów: zew-25 wew-33. U mnie było 23/33 i nie pasowało. Nie znalazłem sklepu który mógłby mi sprowadzić taki pasujący do mnie. Kupiłem półoś i znów zęby się nie zgadzały zew 25, wew 39, u mnie 23/39 Na całe szczęście udało mi się ją zwrócić. Intercars, ad stachura (duże hurtownie) się poddali i powiedzieli że nie sprowadzą mi ani przegubu ani półosi. Jedynie 4cars miał dobry katalog i od razu powiedzieli że przegubu do 2.0 16v nie ma i mają półoś z odpowiednią liczbą zębów. Co ciekawe bo nie znalazłem na alledrogo odpowiedniej półosi. Życzę powodzenia :)

Edytowane przez plishh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!