Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II


arektgginger

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec... :mrgreen: ja wprawdzie mam 1.5dCi ale kupiony rok wczesniej i jak na razie... autko jest kochane, czasem sie ze mna kluci a czasem idealnie wspolpracuje (to tak metafizycznie) a poza tym to (jak dla mnie) swietnie sie prowadzi, bardzo latwo go opanowac nawet w ciezkich warunkach (tzn pogodowych i wypadkowo-przypadkowych). niestety jak dla mnie ma za slabe heble... ale to ogolna wina klockow, tarcz i glownie kol (ContiEcoContact :/ 195/65/R15 stal moze w waacje dorobie sie gum z wyzszej polki i na alu 16", wtedy powinno byc lepiej) przydaly by sie troche bardziej zdecydowane w paru sytuacjach. wyposazenie genialne! (wypos./cena) i nic sie nie psuje. tylko bateryjka w karcie troche juz oslabla (HandsFree) autko pojemne i waleczne, przytulne i wygodne, latwe w prowadzeniu i sporo wybacza (jak sie przecholuje) ogolnie kochane i jeszcze mnie ani razu nie zawiodlo, a uratowalo paru innych kierowcow (odpalanie z kabla, holowanie laluniII...) zwrotne na parkingah i ciasnych uliczkach, stosunkowo nieduze wiec w wiekszosci przypadkow da sie latwo zapakowac. wietna widocznosc, tylna szyba jest mylaca w wygladzie, wszystko widac cacy. to samo tyczy sie luster zewnetrznych, duzy at widzenia. mocne swiatla trzeba przyznac, w moim przypadku Philips VisionPlus oraz Hella Bluelight (biale swiatlo, dziwna nazwa) swieca tak samo mocno jak oryginalne. jedyne co przerobilem to podpialem kabel do prawego p.mglowego z tylu (fabrycznie daja zarowke a kabla brak... a i tak nie uzywam ich codziennie jak niektorzy szpanerzy ulicznie w dresowozach... tylko zalaczam jak nie widac samochodu stojacego dwa metry odemnie, wtedy sie rzeczywiscie przydaja dwa mocne z tylu) uklad kierowniczy mi szczegolnie przypadl do gustu, dobre wyczucie drogi, progresywne wspomaganie, i w sumie brak przenoszenia drgan i dziur na kolo kierownicze, duza! zaleta w stosunku do hydro-mechanicznych ukladow.

 

to tak z grubsza tyle :) jak cos konkretnie to pisac/pytac. no i gratki zakupu oraz witam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wtrącę swoje tzy grosze

Mam Megankę II 1.4 16V od 4.12.2006 rok produkcji 2003 jezdzę co dzień i jestem zadowolony choc przed kupnem myslałem że to 1.4 to nie da się jeździć, ale sie da no może szału nie robi ale z pod swiateł nie ruszam ostatni....

Co do psucia to niewiem ponoć bardziej trwała od Lagunki II

Natomiast mój ojciec ma Megankę I i sobie auto chwali .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jestem tu nowy i niebawem bede mial do odbioru megane grandtour w wersji expression 1.6.jak wyglada docieranie motoru,podono teraz juz nie trzeba docieraz silnika poniewaz nastapila zmiana oleju,generacji silnika i sa one docierane na hamowni.czy wystepuja problemy z elektryka tak jak w nowym leonie co chcwile sa jakies bledy i drobne "awarie" :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy... jedni jezdza do ASO na sniadanie. inni, jak np ja, od roku tylko leja paliwo i wymieniaja zarowki :mrgreen: a co do docierania... sral pies na bude z tymi zapewnieniami. owszem moze i juz sa WSTEPNIE dotarte :) ale i tak zaczyna powaznie jezdzic po paru kkm na poczatku radze delikatnie, o czym tez pisza w instrukcji, a to jest akurat czas w jakim sie czlowiek calkiem przyzwyczaja i zzywa z autkiem :) z Renault sprawa prosta, ty go kochasz i sie o niego troszczysz, on sie odwdziecza :) jak Ty nie to on tez nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i niebawem bede mial do odbioru megane grandtour w wersji expression 1.6.jak wyglada docieranie motoru,podono teraz juz nie trzeba docieraz silnika poniewaz nastapila zmiana oleju,generacji silnika i sa one docierane na hamowni.czy wystepuja problemy z elektryka tak jak w nowym leonie co chcwile sa jakies bledy i drobne "awarie" :-/

Dokorek ma rację z tym docieraniem.

Lepiej przez pierwsze kilometry spokojnie, bez żyłowania napędu. Musisz także dobrze poznać samochód, który zapewne będzie sporo sie różnił od seata.

Zdrówko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!