Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem w serwisie z komunikatem "skontroluj oświetlenie" wszystkie światła działają a mimo to komunikat pokazuje sie na pomarańczowo w serwie nie mieli czasu mnie podpiąć pod kompa umówiłem sie na przyszły tydzień ale może ktoś z was miał już taki problem ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak się to robi a Ty wiesz ??

 

[ Dodano: 2011-03-16, 13:28 ]

Byłem w ASO i powiedzieli mi ze nie da się wyzerować pamięci licznika żeby zamontować go w innym samochodzie , może ktoś z Was orientuje się czy oby ASO ma na pewno racje i nic nie da się z tym zrobić.

Ne mam Ksenonów i dlatego wyświetla się ten błąd. Za wszelkie informacje z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. Chciałbym odświerzyć temat. Od jakiegoś czasu w mojej megance (III phI) zapala sie co pewien czas komunikat "skontroluj oświetlenie" mimo, że wszystkie światła działają jak należy (włącznie z samopoziomowaniem bo mam kesenony). Do tego miga kontrolka świateł mijania no i oczywiście pomarańczowa ikonka klucza. Bardzo to irytujące i rozprasza podczas jazdy. Zazwyczaj po 1-2 dniach komunikat znika. Być może istnieje pewna korelacja z temperaturą na zewnątrz (jak na razie zawsze zdarza się to w czasie upałów) ale nie musi tak być. Podjechałbym do jakiegoś specjalisty ale zawsze kiedy się zbieram problem znika :mrgreen: Nie wiem czy jest sens jechać kiedy akurat nie ma objawów. Zanotowałem też (nie wiem czy może to może mieć związek z problemem oświetlenia) odgłoś "cykania" gidześ po prawej stronie komory silnika zaraz po jego wyłączeniu (regularne cykanie, jakieś 2 razy na sekundę utrzymuję się przez ok 10 minut, nie jest to raczej odgłos stygnięcia i kurczenia się jakiegoś elementu). Może ktoś z Was się spotkał z tym albo ma jakieś propozycje jak ugryźć temat.

pzdr

Dylan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda piszesz że samopoziomowanie działa - ale sprawdź czy nie zacina się reflektor w jakiejś pozycji. U mnie było tak że wychylal się na maksa w prawo i tak zostawał. Też problem pojawiał się w upalne dni, szczególnie jak samochód długo stał z włączonym silnikiem i światłami (ok. godziny). U mnie skończyło się wymianą reflektora na nowy (w ramach gwarancj).

Edytowane przez mkotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze zdaża mi się to po dłuższej jeździe. Rzeczywiście możesz mieć rację z tym blokującym sie reflektorem, mogłem tego nie zauważyć bo jakoś w nocy nie jeździłem. Będę musiał się dokładniej przyjrzeć gdy problem powróci. No i mam nadzieję, że wymiana całego reflektora to ostateczność bo ja gwaracji już nie mam.

pozdrawaim

Dylan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. U mnie też zapalił się komunikat "sprawdź oświetlenie" i kontrolka klucza. Sprawdziłem wszystkie żarówki są dobre i za Chiny nie wiem o co chodzi nie wiem co dalej czyżby serwis a może panowie ktoś z was z tym się spotkał i może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!