Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

ja mialem podobny problem ale w kangoo 1,5 dci zapalala sie kontrolka usterki elektrycznej i swiec tracile troche moc jak puscilem gaz to gasla jak znowu depnalem zapala. Raz ten objaw byl raz bylo dobrze wielka loteria. jak sie wszystko nasililo to oddalem do serwisu i tam powiedzieli ze to jakas kostka lub kable od potencjometru gazu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam bardzo podobny problem ale sam już nie wiem co to może być.

Zacznę od tego że jak na 1,9 cdi-120 km (dopiero kupiłem) to dla mnie to jest porażka, nie wiem czy tak byc powinno ale on zaczyna normalnie i dobrze przyśpieszać dopiero od ok. 3 tys. obrotów ( wydaje mi się że na diesla trochę za dużo) do tych obrotów to jest żenada, normalnie nie da sie wyprzedzać. Druga sprawa że przy jeżdzie dynamicznej czyli powyżej 3 tys. obrotów i powyżej 100 km/h zapala mi się kontrolka SERVICE i zupełny brak mocy, muszę go zgasić i powiedzmy że jeżdzi ale tak jak wcześniej. Byłem w serwisie podłączyli pod komputer i niby wszystkie parametry wpożądku ,nic mu nie dolega a co się zapala to się zapala. Gdzie ja już nie byłem: jedni że to EGR, inni absolutnie to turbina inni że jakieś ciśnienie a w serwisie Renault że wszystko ok.

Kupiłe tą Renówkę z miesiąc temu naprawdę fajny samochód ale powoli zaczynam żałować bo kurde nikt mi nie jest w stanie zlokalizować tego problemu.

Pomóżcie. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przy jeżdzie dynamicznej czyli powyżej 3 tys. obrotów i powyżej 100 km/h zapala mi się kontrolka SERVICE

 

Znaczy kupiłeś nówkę (jak ja kiedyś pierwszy i ostatni raz nówkę reno kupiłem) i w ASO problem robią? Wsadź kierownika serwisu za kierownicę - rura gaz do dechy za miasto i niech się wypowie :-):-) Jak nie to jedź do innego serwisu a w międzyczasie napisz skargę do centrali. TO TY PŁACISZ górę pieniędzy i nie masz prawa się zastanawiać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MAM SCENIC 1.9DCI 2002r 145tys.km. Auto jest mulaste, pedal gazu reaguje jakby z opóznieniem,jakby turbina nie chodzila. Po podlaczeniu komputera wyszlo ze wszystko jest ok,tylko 1 swieca jest spalona.Czasami tez zapala sie kontrolka od swiec zarowych.A przewodzik ktory idzie prawdopodobnie do turginy ,taki owimiety jakby sprezynka jest zaolejony.Maksymalne osiagi to 150km/h, a spalanie to ok.7,5l/100.POZA TYM AUTO JEST OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie powiem TAK :mrgreen: zonka kupila mi ta niespodzianke (SCENIK 1,9dci 2002) nie jezdzac wczesniej dislem i myslala ze to tak ma byc tzn poprostu mulasty zwykly disel bez mocy (a to pezciez common rail ) i jak wrocilem z zagranicy, wsiadam :shock: i za glowe sie chytam o BOZE :-D to chodzi jak star doladowny !!!! i co gorsza panowie zadna kontrolka sie nie swiecila odpalal od "kopa" i bujal sie do 180km/h tylko ze potrzebowal 3 pasow startowych do boinga albo lepiej.Wiec do mechanika i dawaj na testy wskazalo tylko swiece :) mysle co ma piernik do wiatraka Ale mechanik sciagnol rurke laczaca kolektor z intercoolerem i okazalo sie ze jest olej wiec turbinka do regeneracji przy okazji wymienielem rozrzad zawor egr i pierdulki KOSZT okolo 2000zl ALE teraz to mam RAKIETE AUTKO NIE DO POZNANIA (nie mylic z miastem) :) i ciesze sie z jazdy jak glupi z bateryjki TYLKO NIE WIEM NA JAK DLUGO :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie wymieniłeś turbinke, bo olej to praktycznie przy każdym dieslu sie po jakimś przebiegu w przewodach zbiera. U mnie również, a turbinka ładuje jak szalona. Podejrzewam, ze sam zawór egr był zacięty a tym samych zamiast turbinka ładować do cylindrów to ładowała w układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam, mam ten sam problem co Wiesiek i Haro, a mianowicie Megane 1,9 dCi 102 KM, 107 tys km przebiegu. Silnik po osiągnięciu 120 km/h traci moc, czasami nawet jak mocno wciskam to przy 90 km/h. Mój EGR właśnie się moczy w benzynie ekstrakcyjnej i co ciekawe też był w oleju. Czyściłem go jakieś 2 tygodnie temu i był suchy. Dodam, że auto przyspiesza na 1,2,3 bez wiekszych problemów, chociaż kiedyś było znacznie lepiej. Turbina chyba nie wchodzi w grę bo wszystko się stało z dnia na dzień po odłączeniu akumulatora na noc.

Komputer wykazał następujące błędy:

-obwód czujnika temperatury powietrza wlotowego

-czujnik ilości powietrza

-otwieranie zaworu EGR

i jeszcze jakieś ale podobno nie związane z tym tematem. Ostatni błąd Z EGRem po kasowaniu błędów przestał się pojawiać.

Pytanie brzmi, czy ktoś znalazł na to lekarstwo?

Pozdrawiam!

 

EDIT:

wymoczyłem zawór EGR w benzynie ekstrakcyjnej ale niestety nic nie pomogło.

Czy to może być wina przepływomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wielkie dzięki Tomik 1970 za zainteresowanie, ale już sobie z tym częściowo poradziłem. To raczej nie była wina przepływomierza bo po wymianie wszystko było tak samo. Rozwiązanie nie jest do końca skuteczne ale jak na chwilę obecna mnie zadowala. Opisałem to tu:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2167&...sc&start=30

w ostatnim moim poście.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar zabrać się za czyszczenie zaworu EGR. Z tego co wyczytałem to czyścimy sam zawór czyli numer 1 na moim obrazku. Nr 2 to chyba sterownik tego zaworu. Nr 3 - no właśnie co to jest , jakie ma zadanie,i czy też trzeba jakoś rozebrać i wyczyścić? Proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam.

 

 

d4e00d101c413f5em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!