Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam grand scenica 1.9dci i zapala mi się check engine i komputer pokazuje mi że to egr błąd p0487 wymieniłem egr i dalej to samo dodam że kontrolka czasami gaśnie samochód raczej nie słabnie ale zauważyłem że gdzieś przy kolektorze jest lekko przedmuchana uszczelka czy to może być przyczyną tego błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla mnie też EGR brzmi groźnie. Chętnie dowiedziałbym się z fotek (bo nie jestem mechanikiem) co jak rozebrać. Narazie nic się nie dzieje jednakże mam przejechane około 110 kkm i za niedługo zacznie się dziać dlatego chętnie profilaktycznie przeczyściłbym EGR dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w megance kontrolka EKG zapala sie powyżej 120 km/h , jednak nie wiaże sie to z żadnymi innymi objawami , silnik nie przerywa , nie dymi ,cały czas równo pracuje i cały czas ma zapas mocy ... nawet z zapalona kontrolka EKG bez problemu rozbujałem megi do 190 km/h . Nie mam pojecia o co chodzi ... juz jutro jestem umówiony na podłaczenie fury do kompa , moze cos pokaże :-? bo mi juz psycha siada jak sie naczytałem waszych postów i chce wiedziec o co chodzi z tą kontrolką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio EGR w Mojej Reni odmówił posłuszeństwa i byłem go zmuszony wymienić na nowy. EGR był już wcześniej czyszczony i naprawiany ale w końcu wyzionął ducha. Nowy EGR został dobrany zgodnie z nr nadwozia, wymieniony, auto podłączone do kompa i na kompie wyszedł błąd dot. EGR-a (nie pamiętam dokładnie jaki), którego nie dało się wykasować (zaznaczam, że auto jeździ normalnie, nic się nie dzieje). Pojechałem do innego speca (Diesel-Service, ul. Wadowicka 8i, Kraków), koleś podłączył do kompa, też miał ten błąd ale w końcu udało mu się go skasować i nie było żadnych błędów, zarówno na zapłonie jak i po włączeniu silnika i dodawaniu gazu ale cały czas świeci się Service!!! Czym to jest spowodowane? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio właśnie zamawiałem taki zawór dla znajomego bo mu zaśpiewali 800zł

za nowy. Objawy miał takie że cały czas świeciła mu się kontrolka pojechał na komputer i wyskoczył błąd tego EGR. Małe gówno (zwykły elektromagnes) a tyle problemów :mrgreen:

Ja poszukałem na allegro scenica po strzale w dupkę i koleś wyprzedawał cały osprzęt silnika. Polecam każdemu kto ma z tym problem zapłaciłem 250zł a nie 800.

Komputer już nie pokazuje błędu !!!

i kontrolka zgasła.

Ważny jest rozstaw śrub w jaką stronę jest skierowana wtyczka no i jeden z 3 nr musi się zgadzać jak dobrze pamiętam to środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wywaliło dzisiaj na komputerze bład zaworu ERG i bład przekaznika swiec żarowych , mechanik który mi to sprawdził powiedział że skoro samochód odpala bez zadnego problemu to tego przekaznika nie ma co wymieniac ( koszt około 300 - 350 zł ) z kolei z zaworem jest taka sprawa , tak stwierdził ze on ten zawór wyczysci i nie warto kupowac nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy miał takie że cały czas świeciła mu się kontrolka pojechał na komputer i wyskoczył błąd tego EGR. Małe gówno (zwykły elektromagnes) a tyle problemów

Czyli jak dobrze rozumiem po założeniu nowego EGR-a, pojawił się na komputerze błąd EGR-a i zaświecił się Service a winny był "jakiś" elektromagnes, tylko co to jest, gdzie to jest i jak to wymienić? Popraw mnie jeżeli palnąłem jakąś głupotę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znajomy miał tak że zapalała mu się ta kontrolka pojechał na komputer wyskoczył błąd EGR-a no i miał wymienić takie gówienko (jak na zdjęciu jest to niby nic innego jak elektro magnes)

A jest to jak patrzysz na silnik stoisz na wprost to po prawej stronie silnika na górze.

Mogę ci podesłać fotki gdzie dokładnie ale dopiero w niedzielę bo nie mam na razie dojścia do tego autka

post-16380-1246999663_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej wspomniałem wymieniłem egr i dalej mi się paliła kontrolka check ale co jakiś czas wykasowałem błąd p0487 i coraz większe odległości przejeżdżał bez błędu a teraz przejechałem 3000 km i narazie ok ale ma jakiś spadek mocy tak do 2000 obrotów a potem ok nie wiem czy to filtr paliwa jeszcze nie wymieniałem spróbuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie wyczyściłem swojego egr'a bo autko robiło się trochę mulaste.

i o to co znalazłem po wyciągnięciu zaworu, sadza olej, nagar.

 

Trochę pojeżdżę i napisze czy zabieg pomógł.

post-7175-1254738088_thumb.jpg

post-1-1254738088_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!