Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alufelgi do Scenica III


m@riobros

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wróciłem z Wrocławia. Bez felg :roll: . Generalnie - jak pisał WSK bowie, sprzedający ma chyba jakiś problem z prawdomównością, że użyję eufemizmu. A jak to było? Ano, zajechałem na miejsce, kulturalnie się przywitałem i zostałem zaprowadzony na "podwórko" za domem, na którym oprócz "moich" felg stało jeszcze kilka piramid z innymi felgami. Te "moje" już leżały odłożone. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to uszkodzenie lakieru na jednej z felg - znajdowało się tam wgłębienie wielkości paznokcia i głębokie na jkiś 1mm (czyli zdrapany lakier plus co nieco aluminium). Facet mówi, że w sumie to ta jest najgorsza, ale że można kupić lakier zaprawkowy i zamazać :P . Potem patrzę, na jednym z ramion tej samej felgi, oraz na jednym z ramion drugiej felgi wyraźne zadrapania, jakby ktoś raz przejechał szczotką drucianą. Brud tam wlazł oczywiście i w oczy się rzuciło. Plus - wszystkie miały lekko, bo lekko, ale jednak otarte ranty. Przypomnę, że felgi na aukcji są oferowane jako nowe :P Facet to podsumował, że najważniejsze, aby felga była prosta. Być może. Ale nie dla mnie. Dla mnie najważniejsze jest to, aby towar, który jest sprzedawany odpowiadał ściśle opisowi, nawet jeśli ten opis ma ostatecznie spowodować, że z zakupu zrezygnuję.

Ostatecznie grzecznie podziękowałem za poświęcony mi czas i odjechałem do IKEI. Bo to tam dzisiejszego dnia się głównie wybierałem, a to, że felgi sprzedawał ktoś z Wrocławia był korzystnym zbiegiem okoliczności. Ciekaw jestem, gdybym był łatwowierny i uwierzył, że felgi są naprawdę nowe (sprzedający zapewniał wielokrotnie, że wszystko jest zgodne z opisem, a felgi nie mają wad), zapłacił, a potem tego wszystkiego, co powyżej zrelacjonowałem, dowiedział się nie przed zakupem, a już po :roll:

Tak więc, WSK bowie, raz jeszcze dzięki za priv-a z opisem Twoich perypetii. Ich opis mnie uczulił na tyle, że nie wtopiłem pieniędzy, co niewątpliwie by się stało, gdybym postępował jak zwykle, czyli uwierzył i zapłacił, uzgodnił szczegóły dostawy, a potem odebrał towar, za który wierzyłem, że zapłaciłem.

I na koniec uwaga - bowie ostrzegał, żeby uważać na tego gościa. Wypada mi się pod tym podpisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, WSK bowie, raz jeszcze dzięki za priv-a z opisem Twoich perypetii.

 

Fajno, że się przydałem. Zaznaczam tylko, że to nie były moje perypetie, tylko gościa, który wystawił negatyw sprzedającemu. W przypadkach wątpliwych najlepiej wybrać opcję przesyłki za pobraniem, sprawdzić towar w obecności kuriera i absolutnie nie odbierać towaru w przypadku najmnieszych wątpliwości. Unika się wtedy bujania ze sprzedającym, który będzie usiłował wmawiać "ależ przecież Pan odebrał towar, mógł Pan sprawdzić". W przypadku nie odebrania przesyłki nic się nie traci, problem ma sprzedający, bo płaci koszty transportu. Może jak się kilka razy przejedzie na kasie, to w końcu pójdzie po rozum do głowy i będzie opisywał towar zgodnie ze stanem faktycznym...

Jeszcze raz zaznaczam, aby rzeczy na których szczególnie nam zależy nie kupować od handlarzy, to jest szczególna grupa sprzedawców, którzy bardzo często mijają się z prawdą... Allegro, to nie ebay, nie daje żadnej ochrony kupującemu. Na ebay, jak kupisz coś i zapłacisz paypalem, to dostaniesz zwrot kasy. Sprzedawcy boją się wszelkich sporów, jak diabli. I to oni mają problem, gdy otworzy się spór na ebay. Przerabiałem to kilkukrotnie. Spory na allegro to żenada, jeśli strony nie dojdą do porozumienia, to dostaje sie info z allegro, że można iść do sądu. Wielka szkoda, że ebay się u nas nie przyjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Panowie.

Proszę powiedzieć mi w końcu jaki jest nominalny rozmiar felg w naszych Scenicach??

Poza 5x114,3 już dalej jestem głupi (szerokość 6,5 czy 7") i jakie ET jest w felgach??

 

Podam przykład na allegro używanych felg od Nissana. Nawet mi się podobają więc zastanawiam się nad zakupem.

 

http://moto.allegro.pl/felgi-nissan-maxima...1568439678.html

 

Dodatkowo mam fotkę od gościa od wewnętrznej strony

 

076159d1240b8386m.jpg

 

Zerknijcie i dajcie mi odpowiedź na pytanie czy będą pasować??

 

[ Dodano: 2011-04-21, 16:31 ]

No cóż szkoda, że nikt mi nie odpisał. Ale już się dowiedziałem, że te felfi co pokazałem nie przypasują do mojego auta.

 

[ Dodano: 2011-04-21, 22:20 ]

http://moto.allegro.pl/4-alufelgi-autec-7-...1557123002.html

 

A co myślicie o tych??

 

[ Dodano: 2011-04-30, 15:58 ]

No cóż nadal nikt nie pomaga :-( :shock: no trudno.

 

To może jeszcze jedna propozycja??

 

http://moto.allegro.pl/alufelgi-16-5x114-3...1583923330.html

 

Będą pasować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie ponownie.

 

Kupiłem używane felgi firmy DEZENT 7J model V dark z 2009 roku. Felgi pochodzą z Avensisa (koledze zostały po aucie). Problem pojawił się z otworem centrującym. Z mojej wiedzy wynika, że w Reanaultach jest 66,1. Natomiast w Avensisach były 60,1. Czeka mnie rozwiercenie otworu do wymaganej średnicy.

 

I tu pojawia się moje pytanie/wątpliwość czy taka operacja może wpłynąć na właściwości jezdne?? Czy mogą pojawić się jakieś bicia?? Czy mogą zaistnieć jakieś problemy z wyważeniem??

 

Proszę o opinie i Wasze doświadczenia w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć kogoś z dużą tokarą i będzie git. Nie wiem jaki to kształt felg ale myślę, że zebranie 3mm nie zrobi im różnicy. A co do bicia to firmy sprzedają z większymi otworami i oferują plastikowe pierścienie centrujące, więc jak będziesz miał fachowo dotoczone to żadnych problemów być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!