Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic 1,6 z 2003 - problemy z LPG i benzyną


olgales

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam scenica z 2003 - 1,6 16V

założyłem niedawno do niego instalację sekwencyjną z listwą valteka. Reduktor KME

i zaczęły sie problemy .. z benzyną.

oprócz tego, że na LPG przy wrzucaniu na luz gaśnie (pewnie kwestia do dość łatwej regulacji - choć raz już był regulowany po 1000km) to podczas rozruchu na benzynie, odpala i traci moc - wciskanie pedału gazu nic nie daje.

Przy rozruchu jest ok, zapala i początkowo nabiera obrotów, ale po chwili wciskanie pedału gazu nie daje rezultatów.

Nie ma przyspieszenia. Musze pocisnąć do dechy i jako tako zaczyna się toczyć. Przy zmianie biegu na dwójkę, znowu początkowo jest ok a potem to samo - brak mocy. Po jakimś czasie (po kilku minutach) zaczyna być ok ale jest to mocno denerwujące. Komputer nic nie pokazuje.

Nie stało się to od razu ale po przejechaniu wlaśnie ok 1000km i pierwszej regulacji.

Może ktoś będzie miał jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak jest to temperatura - nie pytałem o to, ale w każdym razie przełącanie na gaz jest bezproblemowe. Chodzi mi bardziej o sytuację z pracą silnika na benzynie - choć nie znam się i być może ma to jakiś związek. Ale to na benzynie mam problemy z brakiem mocy - wduszam pedał i zero reakcji. Po przełączeniu na gaz, przyspieszenie działa bez problemów - ale z kolei gaśnie czasami na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że jak zresetujesz ECU (odpięcie akumulatora) to na PB będzie dobrze. Tylko pojeździj na początku na PB bez przełączania na LPG.

Napisałeś, że reduktor masz KME. Czy komputer jest też tej firmy, czyli instalacja Diego, Ego, Sirocco...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiecie akumulatora doradził mi też telefonicznie gość z serwisu w którym zakładałem gaz. ale mówił, żebu zostawić go tak na całą noc z wyłączonym akumulatorem. czy wystarczy na chwilę zdjąc klemę? I jak długo pojeździć na Pb - kwestia kwadransa czy kilku godzin, dni?

co do komputera - niestety nie wiem, sprawdzałem na świadectwie homologacji, ale nie mogłem znaleźć informacji, o które pytasz. Mogę się dowiedzieć w Em-galu, tam gdzie zakłądałem instalację.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz na godzinkę i potem pojeździj na benzynie jeden dzień i poobserwuj zachowanie auta. Będziesz miał jakiś pogląd na sprawę. Zobacz co jest napisane na naklejce na komputerze LPG. Bedzie wiadomo co masz. Obstawiam KME i rozjechane mapy wtrysku PB. Ten komputer umie robić cuda.

 

Acha. Po resecie włącz silnik i niech pochodzi sobie na luzie do pełnego rozgrzania (az włączy się wentylator). Wszystko oczywiącie na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy - klema zdjęta, zaraz będe zakładał. Sprawdziłem komputer - to diEGO.

A jaka w takim razie jest recepta na mapy? I czym są mapy? Coś jak plan wtrysku? Sorry za lajkonikowe pytania, zaraz postaram się poszukać czegoś w necie, chyba że będzie Ci się chciało odpowiadać :)

Dzięki!

 

[ Dodano: 2007-08-09, 09:23 ]

ok, o mapach już trochę wiem, ale to chyba nie jest to - mimo zdjęcia klemy, wszystko jest po staremu. tak się składa, że szykuje mi sie teraz przegląd w zwykłym serwisie - nie lpg. I teraz jak radzicie - jechac najpierw na regulację gazu czy do serwisu na przegląd?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie to dla Ciebie dobra wiadomość.

Jedź na normalny przegląd i powiedz co się dzieje. Moze trzeba będzie podpiąć go pod komputer. Powiedz, że wyłączenie instalacji nic nie zmienia, zeby w ciemno nie mówili, że to przez LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!