Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagle padło całe oświetlenie środka deski.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy nie wiem dokładnie kiedy i jak to się stało ale padło mi podświetlenie środka deski: clima-działają tylko lampki podświetlające rozmrażanie obu szyb, nawiew-nie działa, radio i podświetlenie zapalniczki też nie działa. Działa: podświetlenie karty, start, podświetlenie blokady drzwi również działa. Mogło stać się to przy wyciąganiu CB i o tym w pierwszej chwili pomyślałem po czym zobaczyłem po prawej stronie otworu półki że jest tam jakiś przerwany przewodzik. Pomyślałem że to o to chodzi i rozebrałem wszystko niestety nigdzie nie ma drugiej przerwanej części tego przewodu. O co może chodzić skoro przestało działać nawet podświetlenie radia i zapalniczki? Sprawdziłem bezpieczniki przy kierownicy i wszystkie są w porządku.

 

Zdj przerwanego przewodu (od str. schowka):

zdjcie351.jpg

 

Zdj płytki scalonej(zaznaczone diody które działają):

zdjciekzk.jpg

Czy wiecie jak wymienia się żarówki z płytki?

 

Dodano: [ 01-03-2011 10:25]

Czy ktoś wie jak wymienić oświetlenie z płytki powyżej oraz w radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na forum nie ma nic na temat wymiany podświetlenia w radiu. Czy ktoś już to robił?

 

Byłem u elektryka i spr mi płytkę nie działa mi jedna dioda( dwie na raz działaja jak dotknie jednej) ale w użytkowaniu działają tylko 2ie. Także nie jest to problem samych diód tylko... no wlaśnie z czym to może być związane?

 

Mam jeszcze jedną prośbę a mianowicie podpowiedzcie jak wymienic tę żarówkę?

zdjciedsd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lopez20, to co na fotce to przyciski z drzwi kierowcy, sterujące szybami w tylnych drzwiach. Z tego co widzę, to nie są żaróweczki ale LED-y. Żaróweczki jeśli są, to są osadzone w plastikowych cokołach. Jeśli któraś z nich nie świeci sprawdź czy na pewno ona jest przyczyną czy rezystor z nią złączony. Jeśli dioda, to wytnij ją tak by przy płytce pozostały jak najdłuższe druciki czyli praktycznie pod samą diodą. nóżki możesz rozgiąć by ominęły wyłączniki od szyb i do nich dolutować nową diodę. Zwróć uwagę na polaryzację. Miejsca pod klawiszem jest sporo tak więc nie musisz tego robić na ciasno, Zresztą pomiędzy wyłączniki da się wcisnąć ewentualne luzy, tak by dioda była w tym samym miejscu.

Nie zalecałbym rozbierania tej podstawy przełączników, by się dostać do fabrycznych miejsc lutowania, by to zrobić zgodnie z regułami. Z tego co widziałem u siebie, przeniesienie styków z kostki pod podstawą a płytką jest na wcisk, i jest to chyba zaciśnięte maszynowo. Samo podważanie by to rozłączyć może spowodować pokrzywienie gniazd stykowych. Mnie w każdym bądź razie zabrakło odwagi by to ruszać.

Problemem przy podmianie może być dobranie odpowiedniej diody, by odcieniem nie różniła się od tej dobrej. Tym bardziej, że świeci obok siebie 5 przycisków w tym samym kolorze. To musisz dobrać doświadczalnie lub wymienić wszystkie na takie same, jeśli zależy Ci na jednolitości podświetlenia.

Ja tam powstawiałem białe zimne, zamiast żaróweczek z niebieskimi silikonowymi kapturkami, a przykładowo w przyciskach od ESP mam fabryczne LEDy świecące na..... zielono, co w zestawieniu z plastikiem w przycisku daje blado białe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!