Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny proble z predkościomierzem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z niedziałającym prędkościomierzem. Obrotomierz, temperatura, wskaźnik baku działają ale prędkościomierz nie. Wymieniłem już końcówkę przy skrzyni i dalej nie działa. Dzisiaj bylem w sklepie i przymierzyłem kilka innych prędkościomierzy i dalej nie działa ;/

Moje autko to Megi z 96r. To moje pierwsze autko i w sumie przydałby się prędkościomierz :P

 

[ Dodano: 2011-03-05, 17:30 ]

Hmm... czy ktos wie co jest popsute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, tam są 3 kabelki które dochodzą do czujnika, jak wymieniłeś czujnik to idź do elektryka niech ci te kable sprawdzi

jeden z kabli ma być zasilany 12V, nie wiem który, zobacz czy którykolwiek ma,

oprócz tego jest przetwornik prędkościomierza w tych zegarach w kokpicie, ale nie słyszałem, aby komuś to się zepsuło.

sprawdź czy jest wtyczka w zegary dobrze wpięta.

post-29850-1299677455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Posiadam problem w swojej Renault Megane Classic z 1999r. Prędkościomierz raz działa raz nie działa, niezależne to jest ani od pogody,ani od innych okoliczności jakie udało mi się zaobserwować. Dwóch elektryków przyglądało się już sprawie, nastąpił demontaż całej tablicy rozdzielczej, sprawdzanie wszystkich styków, kabelków, kostek i nic, potem podłaczenie pod komputer-komputer nie wskasuje żadnych błedów, sprawdzane były wszystkie kabelki pod maską i też nic nie odnaleziono. Jaka może być przyczyna? Co moge zrobić by prędkościomierz na dobre zadziałal poprawnie?

Denerwujące jes ta nie pewnośc czy jak odpale to będzie działal czy dziś jednak nie zadziała. Jest ktoś mi wstanie pomóc?

Z góry dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na walnięty czujnik na skrzyni biegów. Tak było w przypadku mojego kolegi. Wszystko sprawdzone i :applause: a licznik raz działał raz nie. Wstawiliśmy inny licznik i nic. Dopiero po wymianie czujnika wszystko chodzi jak należy. Czujnik z zewnątrz oraz złącza były ok a jednak był uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głupie :applause: Tak chodzi o czujnik prędkości. U mnie w Scenicu z 99 r. nie mam go ale w Scenicu z 98 r. jest w skrzyni biegów. Tu jest opisane http://megane.com.pl/topic/2824-predkosciomierz/page__st__40 jak go wyjąć. Dzięki andrzej27r <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sama sie raczej nie podejmę jego wymiany, ale bardzo dziękuje za podpowiedź :applause:

 

Dodano: 20 sie 2011 - 11:19

Nie dotykałam się do naprawy, jeździłam z takim raz działającym raz nie działającym i padł na dobre. Dalej teza czujnika prędkości ?

 

Dodano: 13 paź 2011 - 09:11

A może ktoś chętny by się spotkać i mi pomóc? <ok>

Bo nikt jak do tej pory nie podjąl się pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!