Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pływanie przedniego zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

witam, tył zrobiłem teraz przód... jezu czy to totalny pech. Pomóżcie bo nie wiem co jest grane. Jak jade z dużą prędkością to mam wrażenie że pływa mi przód, podskakuje i na wybojach jakby miał sie unieść. Pytanie moje brzmi czy amorki 50% kwalifikuja się do niezwłocznej wymiany i to jest przyczyna czy może być coś innego...??? Jak myślicie?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to sprężyny? nie wiem gdzie pojechać żeby mi ktos to odkrył... Miałem badane zawieszenie i nie ma ŻADNYCH luzów (to było na jakis szarpakach, w przód w tył na boki) i jeszcze 2 osoby ogladały i nic. A moze megane ma taki styl i tak sie zachowuje...? Jak to jest u was przy 120 na nierównej drodze?? Jade ze znajomym nową fabią to trzyma sie super.......:)(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana ogolnie jest bardzo miekka, nie jest to auto do sportowej jazdy (przynajmniej na fabrycznym zawieszeniu :) ). Ja jak sie przesiadlem z Focusa to na pierwszych paru zakretach niemalo strachu sie najadlem.

 

Powiedz nam czy zawsze tak plywala, czy zaczelo sie to niedawno? A moze masz ja dopiero kilka dni/tygodni ?

 

Bardzo mozliwe ze jesli jestes posiadaczem meganki od niedawna, to wszystko z nia ok, tylko Ty sie jeszcze nie przyzwyczailes do francuskiego zawieszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzyte amortyzatory to sprawnosć jakies 25- 30 %, takie pływanie może tez pojawiać sie tylko na niektórych drogach mam tu na myśli głębokie koleiny na drogach krajowych. Jeżeli nie było sprawdzane to może ciśnienie w ooponach i wyważenie warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam auto od pół roku, zaczynam obsesyjnie wszystko wymieniać... jezdziło tak od zawsze ale chciałem coś z tym zrobić nie wiedziałem co i natrafiłem na forum. Chyba jedyna opcja to przejechac sie czyjąć megane i zobaczyć jak sie zachowuje... ja sie po prostu boje tym autem jezdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cos jest napewno nie tak.

 

Megane jest miekkie i sobie plynie/sunie po drodze, ale nie do tego stopnia zeby sie bac nim jezdzic. Mimo miekkosci zawieszenia auto powinnos bys stabilne i w miare dobrze sie prowadzic - tak jest u mnie.

 

Nie ma problemu z predkosciami rzedu 120 - 150 km/h nawet na nie do konca rownych drogach na slasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie co rozumiesz mówiąc o pływaniu? czy lata ci na boki czy też pracuje góra dół?

1. jak na boki to przyczyn szukaj w układzie kierowniczym, drążku stabilizatora, sworzniach

2. jak góra dół to amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!