Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

OK dzięki. Zobaczymymy jak to wyjdzie i czy zadziała. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-03-07, 14:03 ]

Jeszcze jedno. Jak wyjmuje się to fabryczne radio? Ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała i nie zadziała. Nowe radio musi być "czyste". Tzn nie może być zdemontowane z innego auta z niewyzerowanym VIN'em inaczej CLIP nie pozwoli Ci zakodować radia. To samo tyczy sie wyświetlacza ponieważ radio nie ma bezpośredniego podłączenia do sieci CAN pojazdu. Wyświetlacz jest dla niego gateway'em pomiędzy siecią CAN auta a CAN multimedia. Bluetooth jest w radiu. Mikrofon musisz poprowadzić sobie samemu. Instalacja fabrycznie idzie prawa strona (po stronie pasażera).

 

Złącze jest takie samo ISO2 czyli Fakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Może odświeżę temat. Posiadam Radiosat R01 czyli najprostszy model. Chciałbym wymienić na Alpinę np. może taką:

http://www.alpine.com.pl/produkty/product-singleview/cd-head-units/cde-126bt.html lub

http://www.alpine.com.pl/produkty/product-singleview/cd-head-units/cda-117ri.html

 

Podobno jest do Megane III interfejs czy jak to się zwie : APF-S103R

Dokładna tabela tutaj: http://www.alpine.com.pl/fileadmin/PDF/support/all_countries/Application_Charts/2010/Application_Chart_SWRC_2010_EN.pdf

 

lub taki interfejs: APF-D102RE-tylko, że nie jest napisane czy do Megane III

 

Czy może mi ktoś powiedzieć czy będzie współpracował jednocześnie sterowanie pod kierownicą i wyświetlacz.

Proszę się nie rozwodzić co do tego że to kosztuje, że nieoryginalne, chodzi mi o funkcjonalność systemu.

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez bobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie interfejsów do Megane III. Na chwilę obecną są tylko takie, które umożliwiają sterowanie z oryginalnego pilota. Te które obsługują też fabryczny wyświetlacz -jeszcze takich nie ma.

Mam pytanie: czy ktoś ma zamontowany interfejs i wymieniał radio na niefabryczne. Jak to działa. Proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez bobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kiedyś byłem zainteresowany wstawieniem radia Sony i owego czasu na stronie Renault.pl były w akcesoriach proponowane zestawy- konwertery do podłączenia radia Sony, Pionier z wyświetlaczem fabrycznym oraz miały te owe interfejsy możliwość sterowania radiem za pomocą fabrycznego pilota. A o dziwo teraz nie mogę tego znaleźć na stronie Renault.pl

Więc na pewno interfejsy do podłączenia wyświetlacza istnieją. Z powodzeniem na rynku były stosowane do Megi I i Megi II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

Odświerzę trochę kotleta... Bo także mam chęć wymienić radio, i tak naprawdę na ten temat jest dużo postów, ale mało konkretów...

Chyba że nie radzę sobie z opcją "szukaj"...

A więc by wymienić radio na takie z BT portzebuję:

1. radio

radiobt.jpg tyradifjf.jpg

2. wyświetlacz

wywietlacz.jpg

3. umiejętności manualne

4. mikrofon do BT - czy ktoś wie jak to wygląda?, gdzie znajduje się oryginalnie?, gdzie coś takiego można kupić?, i czy da się ewentualnie czymś zastąpić?

5. ewentualne okablowanie? posiadam radio R01 i pewnie okablowanie nie będzie pasować...?!

6. sterowanie przy kierownicy... jeśli ewentualnie dałoby się przebrnąć przez punkty 1 - 5 to rozumiem że muszę także wymienić pilot przy kierownicy na taki z słuchawką?

Proszę serdecznie o podzielenie się tajjemną wiedzą na temat takiego przeszczepu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie jest to samo jest inna komunikacja pomiędzy wyświetlaczem a radiem, nie wiem jak wyglada to w megane ale w sceniku musiałem trochę pogrzebać w liczniku ( radio wyświetla się w liczniku )

Sterowanie w kieroniwcy nie musisz zmieniać , nie będzie działao wybieranie głosowe reszta działa

Mikrofon kompletny wraz z kablami dziś kupiłem na allegro 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!