Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy wymienić tylko tą manetkę

Jak nie wymienisz manetki przy kierownicy nie będzie działało wybieranie głosowe

Witam, odświerzę trochę temat, bo jestem na etapie wymiany radia - mam już skompletowane: radio z bt, wyświetlacz i manetkę (brakuje mi tylko mikrofonu). O sposobie wymontowania radia znalazłem już info na forum, ale pytanie jak wymienić manetkę przy kierownicy. Odkręciłem od spodu kierownicy dwie śruby mocujące osłonę, ale mimo to nie mogę tej osłony ściagnąć, czy coś jeszcze ją trzyma oprócz tych dwóch wkrętów? Nie chcę wyrywać na siłę, żeby nie zniszczyć. JAk ktoś to rozmontowywał to bardoz proszę o wskazówki jak to zrobić, za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w MIII ale w SII ta osłona składa się z dwóch części. Dolna części przykręcona jest śrubami natomiast obie te części dodatkowo trzymają się na 4 zaczepach (po obu stronach po 2). Podejrzewam, że w MIII jest podobnie. Więcej szczegółów znajdziesz np. tu: http://megane.com.pl/files/file/150-naprawa-manetki-kierunkowskazow-scenic-ii/

Ewentualnie może tu też coś znajdziesz: http://megane.com.pl/files/file/163-instrukcje-serwisowe-do-meganesecenic-iii/

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są między połówkami górną i dolną (trzymają te 2 połówki razem), tak jak na zdjęciu w pliku z pierwszego linku. Tak jest w SII, ale myślę że w MIII będzie podobnie.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dodam swoje 4 grosze,

Jestem po wymianie zwykłego radia na radio z bluetooth. Prawie wszystko działa jak należy (wyjątek zestaw głśnomówiący) niestety brak mikrofonu i wiązki od do mikrofonu ale elementy te mam już amówione w ASO (mikrofon 69 zł a wiązka do mikrofonu 107 zł).

 

Podziękowania dla kolegi Woytusa za pomoc w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij radio i zerkinj czy w złączu fakra masz 2 małe wtyczki , jak będą wtyczki to są kabelki :lol:

Witam,

Radio z BT zamontowałem, wyświetlacz i manetkę - wszystko prawie działa - nie mam wybierania głosowego bo nie mam jeszcze mikrofonu. Poniżej zamieszczam zdjęcia wtyczki z kabelkami przy radiu - może ktoś zna się i powie mi czy kabelki do mikrofonu są już wpięte, a jeśli tak to gdzie szkukać "drugiego końca" tego kabelka żeby podpiąć mikrofon. A jeśli kabelka od mikrofonu nie ma to w który wtyk podłączyć mikrofon. Zgóry dziękuję za pomoc.

 

Fotki złącza:

 

thumb_hosting_zdjec_1361804683__zlacze_01.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1361804704__zlacze_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom_myPL

Tylko kup cała wiązkę bo ona jest podzielona na dwie cześci. Pierwsza od radia do prawego słupka A, a druga od słupka A do mikrofonu w podsufitce. Ja zamówiłem tylko tą od słupka do podsufitki, reszta była podłączona.

 

Mikrofon nr 283128032R

Wiązka nr 283932941R to jest tylko część od słupka A do podsufitki

Edytowane przez danish1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mikrofon zapłąciłem 69 zł wiązka 107 zł.

Poszukam nr. wiazki od radia do słupka. Powinna tam być białą kosta z trzema przewodami jak się nie mylę (niech ktoś mnie poprawi jak piszę głupoty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz głupot;) kolega Woytus kilka postów wyżej mówił o tej wtyczce....

A jeszcze pytanie takie: gdzie mikrofon jest umieszczony w podsufitce? Tzn. można go gdziekolwiek zamontować czy jest jakieś "specjalne miejsce"?

Edytowane przez Tom_myPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie na PW to podam Ci link do aukcji na Allegr. Z tego co się dowiedziałem to posiada kompletną instalację wraz zmikrofonem do MIII, ale niestety nie dowiedziałem się jeszcze ile sobie policzy za komplet.

 

Mikrofon ma swoje miejsce między lampką wewnętrzna a szybą, da się wyczuć to miejsce,

Edytowane przez danish1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!