Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Akcja serwisowa na 1.6 110KM


PeCet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem w styczniu br. Grandtoura z silnikiem benzynowym 1.6 16v 110KM.

W zeszłym tygodniu zostałem wezwany telefonicznie na akcję serwisową - wymiana uszczelki miski olejowej. Szacowany czas naprawy 6.5h.

 

Zostawiłem samochód w serwisie. Po 3 godzinach dzwonią do mnie z informacją, że samochodem nie mogę wyjechać - cały silnik jest do wymiany. Decyzja Renault Polska.

 

Czekam już tydzień na silnik i zapowiada się, że poczekam jeszcze ze 2.

 

Wiadomo Wam coś w tym temacie? Nie znalazłem nigdzie informacji oficjalnej o tym OTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten silnik i żadnego wezwania nie otrzymałem ani tym bardziej wycieków nie stwierdziłem?

Dziwne, że nie mając żadnych objawów wezwali cię i stwierdzili wymianę silnika. :shock: Może to taki żart z Twojej strony na powitanie (to Twój pierwszy post)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że może mogli wiedzieć wcześniej, o wadzie silnika ale woleli poczekać, sprzedać klientowi i potem wymienić w ramach gwarancji. W takiej sytuacji serwis też trochę zarobi na wymianie gwarancyjnej. Nic nie słyszałem o OTS na silniki 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poszła PW.

 

Hehe, nie nie żartuję na powitanie. Ręce mi opadły :P

 

Salon nie miał samochodu zastępczego. Niby na koszt Renault Polska dostałem coś z wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za info.

Od miski się zaczęło. Jak rozkręcili, okazał się jakiś problem z panewkami i jest cały silnik do wymiany.

Oficjalne stanowisko:

"Producent zmienia coś w tej serii silników. Czekamy na wyprodukowanie i dostawę kompletnego nowego silnika."

Termin: bliżej nieokreślony, nie mniej niż 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mieć to coś wspólnego z wyciekiem oleju przez uszczelkę pod głowicą? wczoraj zauważyłem ubabrany silnik i dziwny olej na bagnecie, bylem dzisiaj w serwisie to wyczyścili i kazali przyjechać za 500km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś takiego na bagnecie zauważałem w tamtą zimę i w tą jest tak samo w lecie coś takiego nie występuje :P dodam, że robię co dziennie małe przebiegi auto często jeździ na krótkich dystansach, moim zdaniem to od tego bo płynu chłodzącego nie ubywa i poziom oleju przy zmianie był identyczny jak po odbiorze auta, po prostu w rurce bagnetu zbiera się para wodna, która miesza się z olejem dając maź, po odkręceniu korka wlewu oleju tam jest czysto sam olej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również otrzymałem dzisiaj informację o tej akcji i mam się wstawić do serwisu. Ten sam problem, mają coś sprawdzić i jak będzie źle, to silnik do wymiany. Samochód kupiony w styczniu, teraz mam 1800 km zrobione, dodam, że mam jeszcze od nowości problem z wyciem skrzyni biegów o którym piszę tutaj http://megane.com.pl/megane-iii-phi-dziwny...gos-vt26410.htm i którym serwis się jeszcze nie zajął, bo muszę zrobić 3000 km, bo może się ułoży. Jak faktycznie będą musieli silnik wymieniać to mam dosyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w styczniu br. Grandtoura z silnikiem benzynowym 1.6 16v 110KM.

W zeszłym tygodniu zostałem wezwany telefonicznie na akcję serwisową - wymiana uszczelki miski olejowej. Szacowany czas naprawy 6.5h.

Zostawiłem samochód w serwisie. Po 3 godzinach dzwonią do mnie z informacją, że samochodem nie mogę wyjechać - cały silnik jest do wymiany. Decyzja Renault Polska.

 

Ja niestety mam podobny problem. Ok.07.03.zdecydowałem się zakupić Megane 3 5d hatchback z tym samym silnikiem. W dniu 21.03. odebralem papiery, zarejestrowałem i... umówiłem się na odbiór auta na 23.03. w dniu 22.03. telefon ze jest akcja serwisowa i muszą sprawdzić uszczelkę głowicy silnika.... :shock: i auto do odebrania 24.03. w dniu 23.03. telefon że przykro dealerowi ale z uwagi na źle złożony silnik - "niepoprawne założenie panewek silniki (czytaj korbowodu) auto będzie miało wymieniony silnik" i potrwa to następny tydzień. :shock: :-(

Tak więc kupiłem nowe auto (czytaj bez wad) i w niemal tym samym momencie wydano opinię że auto jest z wadliwie złożoną jednostką napędową, i nie mogę z niego korzystać.

Ręce mi opadły, bo i owszem że szczęście w nieszczęściu, bo mogłem mieć wydany samochód i później klienta się wezwie do serwisu. Teoretycznie mogę otrzymać na ten czas auto zastępcze (info przez telefon). :roll:

Zastanawiam się czy takie auto będzie miało wymianę silnika z całym osprzętem, i jak ze spasowaniem. Następne myśli to jeśli sinik tak źle się popisał do czy i inne ważne elementy dopiero co kupionego auta zaraz nie zepsują się i nie będę mógł się nacieszyć tym autem. Nie mówię już o ewentualnym odsprzedaniu za kilka lat - z jakimi to się spotkam komentarzami. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję półtorej tygodnia temu kupiłem używaną megane hatchback z tym silnikiem z salonu renault co prawda z 2009. Ciekawe czy ta akcja serwisowa dotyczy tylko egzemplarzy z 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!