Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągle przepalające się zarówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam niemały problem z moim grand scenikiem 1.6 2008r.

Ciągle palą się w nim żarówki. W zeszłym półroczy wymnieniłem 2 mijania i 2 postojówki a w tym roku w ciągu jednego miesiąca spaliły mi się już trzy sztuki (w ciągu roku użytkowania zmieniłem 7 żarówek)- NORMALNIE ZAŁAMKA!!! :shock: Czy ktoś z was miał podobny problem i jak się z tym uporać?

Z góry dziękuje za informacje.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-03-13, 22:23 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku jeżdżę na philipsach +30% h1 za 15zł/szt. Wcześniej w ciągu paru miesięcy padły mi 3 żarówki. 2x siscar + 1x bosh. Ten siscar to już zupełna tandeta 2 szt w ciągu 4 miesięcy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Podobny problem miałem w Citroenie C3. Żarówki z przodu wymieniałem praktycznie co 2 miesiące (przechodziła zawsze z prawej strony, a zaraz potem z lewej) więc postanowiłem się temu przyjrzeć.

Okazało się, że ułamało mi się uszko, które przytrzymuje reflektor- pomogło ściągnięcie paskiem do kabli elektrycznych i wymiana na żarówki GE, które zamiast sprężynki miały pręcik (nazwy nie pamiętam).

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może jak montujesz to przypadkiem dotykasz tej bańki szkalanej, nie wiem jak w sceniku , ale w megance jest to mały problem ( brak mijesca ) i się palą . Wczoraj właśnie pierwszy raz wymieniałem z przodu - jakieś 30 min :D , ale już wiem jak robić , wiec nastepnym razem z 15 min i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, taki urok tych samochodów i żarówek. U mnie w dwóch samochodach (2006 i 2007) też tak mam, wszystko z ładowaniem jest ok. Używam żarówek TUNGSRAM (H6W), H1 no name z FeuVert. Takich samych żarówek H1 uzywałem w Sceniku I i tam się nie przepalały tak często. Ostatnio znalazłem tanie źródło H6W na allegro po 6,35zł. (TUNGSRAM). Przy wymianie żarówek uzywam rękawiczek (cienkie gumowe), ale to nic nie zmienia.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast H6W wstawiłem T4W i od tego czasu (24.12.2010) jeszcze nie miałem potrzeby postojowych przednich dotykać, a zakupiłem zwykłe, tanie, marketowe, pakowane w blister po 2 sztuki. Za 2 zapłaciłem niecałe 3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem z T4W i niestety nie zdały za bardzo egzaminu. Też supermarketowe z Tesco (tylko tam znalazłem), obecnie mam w lewej T4W, w prawej H6W, minimalna różnicę widać, zobaczymy jak teraz z żywotnością, wymieniałem w ostatnią niedzielę. Co do H1 to już nie wiem co jest grane, w tych samochodach często się przepalają, w Focusie II mojego ojca rzadziej, w Thalii siostry bardzo rzadko, w Clio III w normie chyba. Co do czasu wymiany H1 jestem mistrzem, na zimnym silniku jestem w stanie wymienić prawą w 3 minuty, lewą w 5 :D Przy ciepłym wymiana prawej staje sie niemożliwa-można pięknie poparzyć łokieć o rurę turbosprężarki.

 

No i padło T4W włożone 30.10.2011.... raczej wrócę do zalecanych H6W po cenie z alledrogo co znalazłem.

 

Dodatkowo co do zywotności H1: http://megane.com.pl/topic/29151-wymiana-oswietlenia-rejestracji-na-led/page__view__findpost__p__267076 tutaj trochę napisałem z własnych doświadczen od niedługo 14 lat.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakieś podpowiedzi do zrobienia sobie miejsca podczas wymiany żarówek w lewej lampie (pozycyjne)?

 

Padło mi wczoraj w prawej, po kosultacji z instrukcją uradowany wziąłem W5W i się odbiłem bo potrzena jest H6W.

Zamówiłem LEDy więc będę musiał wymienić też z lewej strony, ale tam jest dostęp w odróżnieniu od prawej jest o wiele bardziej problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!