Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymienilem ostatnio wszystkie tarcze i klocki hamulcowe. Przed naprawa hamulec reczny byl slaby, dzwignie mozna bylo podciagnac praktycznie do samego konca - dzialal tylko na lewe tylne kolo.

Po naprawie hamulce sa o niebo lepsze (i tak powinno byc), natomiast z hamulcem recznym nic sie nie zmienilo : dzwgnie mozna podciagnac do samego konca, dziala tylko na jedno kolo. Na przegladzie technicznym (juz z nowymi tarczami) bylo wszystko OK poza recznym. Co z tym fantem zrobic ?

Pozdrawiam

 

madmax74

A pl-literki też się zacięły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki masz dwie, na każdym kole po jednej.

Rozumiem, że z tyłu masz hamulce tarczowe.

Linka założona jest na dźwignię dociskającą mechanicznie tłoczek w zacisku do klocków. Zaznacz w jakim położeniu spoczynkowym są te dźwignie, zaznacz z obu stron. zaciągnij hamulec i popatrz o ile przesunęły się dźwignie na zaciskach.

Możliwe, że linki są na tyle wyciągnięte, że nie zaciągają hamulca, albo zakleszczone wewnątrz pancerza.

Pozostaje wymiana na nowe i to polecam, albo próba przesmarowania linek w pancerzu. Z własnego doświadczenia powiem, że to drugie pomoże na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w samym zacisku jest coś nie tak skoro tarcze i klocki wymienione linka OK to tylko tam pozostaje szukać przyczyny.Nie wiem dokładnie jak to wygląda przy tarczach ale może spróbuj odczepić linkę i spróbować na sucho czy klocki się zaciskają na tarczy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOSA78, racja. Zawsze można spróbować nacisnąć na te dźwignie, np. trzonkiem młotka i zobaczyć czy w ogóle się ruszają. Choć myślę że będą się ruszać. To rozwiązanie jest bardzo trwałe i niezawodne.

Dalej uważam że to coś z linkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dopisze sie do tematu bo nie ma sensu zakładać nowego. ;)

Małe pytanko informacyjne

Hamulec ręczny to jak wam bierze w sceniczku I? Chodzi mi o to jaki powinien być opór na kolejnych "pyknięciach" Czyli konkretnie od którego podniesienia rączki ma brać a na którym auto ma już stawać dęba.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam Mam podobny problem miałem slaby ręczny więc postanowiłem go podciągnąć Wyregulowałem go tak że rączka szła o 3-4 ząbki ale ręcznego nie było więc wymienilem klocki dodam że stare miały 3-4 mm a ręcznego jak nie było tak nie ma.Dodam że nożny jest bardzo dobry.Czy mam popuścić na regulacji czy to coś zmieni?Zmieniłbym jeszcze linki ale nie chciałbym brnąć w niepotrzebne koszta Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!