Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ustawienie rozrządu


mi36

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przeglądałem inne wątki ale nie znalazłem odpowiedzi na moj problem

wymieniałem rozrząd w megane 1.6 16v.po demontarzu,założeniu obu blokad nie mogłem założyc prawidłówo paska rozrządu.kiedy blokada jest włożona w wałki pasek nie chce się zgrac z kołami na wałkach.zakładam pasek za koło zaworów wydechowych i ząb paska opiera się na zębie kzfr.nie jestem w stanie odkręcić kółka zaworów wydechowych(strasznie mocno dokręcone).po znaku na kzfr widac ze kiedys chyba było wymieniane ale nikt nie dbał o prawidłowe ustawienie według znaków.znak na kole jest przesunięty od pionu o ok 2 cm w lewo.

w związku z tym mam pytanie.czy jesli mam złożony żle rozrząd(przesunięte wałki względem siebie )to mogę przy naciągniętym pasku poluzowac odrobinę kzfr i ustawić ten wałek w prawidłowej pozycji? jest przesunięty o kilka mm w stronę przodu auta

czy kzfr musi byc ustawione ze znakiem idealnie pionowo w górę?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założę blokade na wałki to nie mogę paska założyc bo po założeniu na jedno kółko wałków zęby paska opierają się na zębach drugiego kółka.powinien wchodzic pomiędzy.złożyłem więc rozrząd z przesuniętym jednym wałkiem(o kilka mm).prawdopodobnie wczesniej ktos przy tym majstrował.pytanie moje jest takie czy mogę odkręcić troszke przy złożonym rozrządzie i założonym pasku kzfr,ustawić wałek prawidłowo i skręcić spowrotem?

 

znaki o których mówie to nr 33,34,35 na schemacie powyzej.mam tem manual ale u mnie te koła są przesunięte w lewa stronę o ok 2 cm pomimo wsadzonej blokady na wałkach.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

 

mam problem ze spalaniem.jak nacisne na gaz do 3 tys obrotów na 2,3 biegu ponad 20 litrów mi pokazuje(chwilowe spalanie).mysle ze to troche za duzo chociaz dzis po trasie pokazywał mi ok 8.boję się trochę odkręcać to koło ale fakt jest taki ze wałki są nierówno ustawione względem siebie.srednia spalania to ok 9.5 na 300km.nie robiłem zdjęc po złożeniu ale przed wyglądało tak.w tej chwili po załozeniu blokad znak na kzfr jest przesunięty o ok 1cm w prawo w stosunku do zdjęcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, ale zdjęcie pokazuje dobrze ustawiony rozrząd. Po lewej koło stałe ma znak (otwór na blokadę) po lewej stronie oraz znacznik na kole pływającym jest w tak samo w lewo.

Chwilowym spalaniem się nie przejmuj, ponadto nie wiem jak bardzo masz "ciężką stopę". Miałeś zrobić tak jak Ci napisał mój przedmówca FRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co blokadą wału? Zakładam że jest założona. Więc przestaw wałki na swoje miejsce.

 

blokada na wale założona założona.

jak wałki są na swoim miejscu i wsadzona jest blokada w nie -patrz mój pierwszy post

 

nie jestem w stanie założyć paska ponieważ po założeniu go na jedno z kół zębatych nie pasuje do drugiego kółka tzn opiera się zębami o zęby koła a powinien wchodzić pomiędzy nie.

pytanie moje jest takie czy mogę odkręcić troszke przy złożonym rozrządzie i założonym pasku kzfr,ustawić wałek prawidłowo i skręcić spowrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że będę musiał do Ciebie przyjechać.

 

niestety aktualnie to miałbys niezły kawałek bo nie ma mnie w polsce)))

ale odnosnie tego rozrządu słyszałem że wałki względem siebie MUSZĄ być ustawione idealnie.blokada ma wchodzic w nie bez zadnego oporu.a u mnie się nie da..kzfr chcę więc poluzować, wałki zrównać ze sobą.i skręcić spowrotem.kzfr chcę poluzować przy złożonym rozrządzie i założonym pasku.tylko nie wiem czy mozna tak zrobic....

 

Zrobione.odkręciłem to kzfr,wałki ustawiłem jak trzeba i samochód wreszcie zaczął jezdzic))

spalanie spadło o ok litr i zbiera się duzo lepiej.

temat można zamknąć

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!