Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zniszczona gałka zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

poduszki kpl (3szt.) porządnej firmy np. Sasic to koszt ok. 400zł plus montaż

 

natomiast wybierak odpowiada za precyzję załączania biegów, jest on w części zrobiony z plastiku, który się wyrabia i drążek lata jak w ikarusie po pewnym przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat stary ale sie wypowiem :P Zdarłem nową gałke w ciągu roku. Wiec oczywiście pewny swojej racji walę ostro do salonu a pan w krawacie z ironicznym uśmiechem do mnie że to przez obrączkę na palcu :evil: :evil: :evil: No to ja do niego że w instrukcji nic nie pisze ze Megi jest samochodem dla kawalerów :P Ale nic nie zdziałałem. Teraz mam gałkę z wgłębionym szkicem i jest ok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie czy ktos zdejmował gałkę zmiany biegów scenicu 1.Chciałem wymienić na końcówkę aluminiowa ,naciąłem starą i zeszła 1 część zewnetrzna ale został jakis kapturek plastikowy jeszcze.I teraz jak go rozwale (bo inaczej sie chyba nie da zdemontować ) to czy dzwignia wstecznego nie opadnie na dół bo wydaje mi sie ze jest tam jakis ogranicznik :shock: Gałka org juz nacieta lata luzno tylko problem z tym plastikiem ,musze szybko podjąć decyzje bo gałka teraz nie trzyma sie i musze zmienic na nową a nie chcę czego popsuć :-o

chodzi mi o ten element co na foto

dsc00103xz9.th.png

 

nie otrzymałem odp na pytanie i zaryzykowałem rozebrac w ciemno.A wiec ten kawałek białego plastiku jest chyba jakoś na ciepło zakładany bo trzeba go łamać po kawałku,ucinać i tp bo inaczej nie można go zdemontować :shock:

Gałka zmiany biegów pasuje prawie każda tylko trzeba ew zostawić odp miejsce na skok dzwigni wstecznego.Jak to na gotowo wyglada zapodałem focie w dziale tuningu moje szczeniaka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi przyszła taka gałeczka http://allegro.pl/item499...c_i_ii_1_2.html i dostałem z nią instrukcję więc jeżeli się przyda to tutaj jest opisane jak to zrobić http://www.galki.pl/?menu...look&nt=19&su=2 co prawda na lagunie ale to tez dla Megi. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

kupiłem gałkę od tego gościa z galki.pl (login allegro janekaudi) i muszę powiedzieć że:

- na zdjęciach w allegro wygląda dużo lepiej niż w realu

- na zdjęciach nie widać szybki która jest nad napisami na czubku gałki

- ponieważ szybka ta jest plastikowa będzie sie rysowała dodatkowo szybka ta psuje efekt całego gadżetu.

- jest problem z monatażem w mojej megii - zeby ją założyć należy zniszczyć mocowanie oryginalnej gałki - oryginalnie na stalowym pręcie drążka biegów jest pewnie na gorąco zamontowany plastik który jest wtykiem w oryginalną gałkę - nie da się go usunąć bez zniszczenia (a wierzcie mi że próbowałem różnymi narzędziami i ogrzewając go).

 

Ostatecznie podjąłem decyzję o zaniechaniu montażu gałki gdyz nie jest ona tak piękna jak być miała (wręcz trąci tandetą) dodatkowo nie zamierzam niszczyć oryginalnego mocowania... Cóż "stówka" psu w d... a szkoda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją Megi kupiłem z taką gałką i wygląda nieźle, szybka nie jest porysowana, dziś podłączyłem podświetlanie poprzedni właściciel nie chciał się chyba bawić) i jak dla mnie efekt jest satysfakcjonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Udalo mi sie dokopac do informacji na angielskojezycznym forum, na temat zmieniania galki biegow w Renault Mégane II.

 

Nie trzeba galki rozcinac. No chyba ze na prawde mocno siedzi. Jednak zaraz pod "kapslem" jest metalowa czesc ktora na pewno bedzie wymagala troche wysilku w rozcinaniu pilka do metalu.

 

Zeby orginalna galke zdjac, wystarczy stanowczo zlapac obiema rekoma i ciagnac w gore, lekko skrecajac ja w obu kierunkach. Po chwili pusci, i podobnie jak w modelach scenic, trzeba uwazac zeby sobie oka nie wybic.

 

Pozdrawiam i szerokiej drogi zycze forumowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moja galka jest starta, nie widac napisow

ma ktos pod reka jak rozkladaja sie biegi?

zastanawiam sie czy mam skrzynie 6 biegowa czy 5

nie chce przy 100k niechcaco wlaczyc ... rakietu;)

 

mowie o megane kombi 2005 1.5DCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!