Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyciski temperatury w panelu klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z przyciskiem zwiększającym temperaturę po stronie kierowcy w moim Megane III. Otóż przyciski po stronie pasażera (zarówno zwiększający jak i zmniejszający) ustawiające temperaturę działają normalnie, tzn. każde, nawet delikatne dotknięcie zmienia nastawienie. Podobnie przycisk zmniejszający po stronie kierowcy. Natomiast przycisk zwiększający temperaturę po stronie kierowcy kaprysi. Są chwile, że zupełnie nie reaguje, nagle zaczyna działać normalnie, czasem trzeba go mocniej nacisnąć i przytrzymać, żeby zadziałał. Mam oczywiście gwarancję i jak stanie się to mocno uciążliwe to udam się do serwisu. Ale może ktoś zetknął się już takim przypadkiem i wie co może być przyczyną. Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Już nawet byłem w drodze do serwisu, ale właśnie jak na złość zaczął wtedy działać prawidłowo. Poza tym wolałbym jednak uniknąć demontażu panela klimatyzacji, bo nie mam pewności, czy nawet ASO zrobi to bezśladowo. Może coś się blokuje, może coś musi się rozgrzać i wystarczy np. przeczekać? Bo najczęściej po pewnym czasie działa. Oczywiście nie zmieniam tej temperatury bez przerwy, więc nie jest to niemiłosiernie uciążliwe, ale drażliwe, tym bardziej że samochód nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ewidentnie uszkodzony panel klimatyzacji, nie wiem czy będzie to widoczne w błędach.

Po prostu pojedź do ASO powiedź, że jest taki problem i żądaj wymiany całego panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem w końcu do serwisu. Stwierdzili, że panel nie działa prawidłowo i go wymienią (bez żadnych nacisków z mojej strony). Czekam na sprowadzenie go. Serwis firmowy Renault Retail Group, więc chyba zrobią to fachowo nie niszcząc żadnych zaczepów w desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panel od klimatyzacji jest bardzo łatwo wymienić. Musieli by się naprawdę postarać w tym ASO aby Ci coś zepsuć. Ogólnie wymiana zajmuje 10 minut plus 10 minut kodowania CLIP'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam temat. W moim przypadku z kolei zanikają pewne elementy - nie widzę np. górnej strzałki jak ustawiony jest nawiew na szybę, zniknęło kilka elementów składających się na cyfry wyświetlające tempereaturę (z obu stron).

Czy problem załatwi wymiana panelu? Używany panel automatycznej klimy kosztuje ok. 100 zł. Drugie pytanie czy konieczne jest kodowanie CLIP'em i w jaki sposób się do niego dostać?

 

Miałem podobny przypadek w moim CLIO III, z tymże dotyczył wyświetlacza od radia - ale to było proste, bo wyświetlacz umieszczony jest w tzw. "daszku" na górze deski, który wystarczy podważyć. Kupiłem używkę na allegro i nic nie trzeba było kodować - bynajmniej nic nie działo się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!