Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy Megi II posiada tempomat


Eryk1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja moze troche przekornie - ale czy na pewno ci jest on potrzebny? Ja mam tempomat i szczerze sie przyznam - w Polsce to zbedny gadzet i ani razu go nie uzylem. Sam bym go sobie nie kupil (mam po porzednim wlascicielu). Chyba ze masz w poblizu autostrade A4 czy jakis tam inny porzadny kawalek drogi, na ktorym mozna by wlaczyc ten wynalazek. Ale Polska to nie Europa Zachodnia... trzeba poczekac z 10 lat, to moze bedzie gdzie go uzywac. Zamiast wydawac na to kase, lepiej sobie kupic parktronic, czy parkometr, zwał jak zwał... :)

Co prawda znajomy ma Octavie i regularnie uzywa tempomatu na siódemce (Gdansk-Wwa), ale za cholere nie moge zrozumiec gdzie on znajduje czas i miejsce zeby go wlaczyc ;-) - no chyba ze zapina 160kmh, lewy pas i nie hamuje przez najblizsze 100-200km... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś orientuję sie czy można dołożyć tempomat i jaki to jest koszt?

 

Tak.

trzeba wymienić poduchę, przełożyć kable do kierownicy albo kierownicę z poduchą.

trzeba wymienić kable w wiązce która podczas skręcania kierownicą podąża za nią

trzeba dołożyć przycisk który jest obok regulacji wysokości świateł

+ włączenie w kompie.

 

 

plusy wiadomo jakie

minus. auto pali 1 litr więcej. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja moze troche przekornie - ale czy na pewno ci jest on potrzebny? Ja mam tempomat i szczerze sie przyznam - w Polsce to zbedny gadzet i ani razu go nie uzylem. Sam bym go sobie nie kupil (mam po porzednim wlascicielu). Chyba ze masz w poblizu autostrade A4 czy jakis tam inny porzadny kawalek drogi, na ktorym mozna by wlaczyc ten wynalazek. Ale Polska to nie Europa Zachodnia... trzeba poczekac z 10 lat, to moze bedzie gdzie go uzywac. Zamiast wydawac na to kase, lepiej sobie kupic parktronic, czy parkometr, zwał jak zwał... :D

Co prawda znajomy ma Octavie i regularnie uzywa tempomatu na siódemce (Gdansk-Wwa), ale za cholere nie moge zrozumiec gdzie on znajduje czas i miejsce zeby go wlaczyc ;-) - no chyba ze zapina 160kmh, lewy pas i nie hamuje przez najblizsze 100-200km... ;-)

 

Jak się jeździ przepisowo, to tempomat jest super-extra-skrajnie przydatnym gadżetem.

Na krajowej siódemce właśnie standardowo na***la mnie zawsze staw skokowy, potrafie przez -naście minut nie zmieniać pozycji stopy na pedale gazu.

Co ja bym dał, za ten tempomat... :D

A może ktoś zamieści szybki manual, jak zrobić podmiankę?

Np ta wiązka - chodzi o bezproblemową wymianę kawałka taśmy, czy o grubsze rzeźbienie w oryginalnej wiązce?

I takie tam różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusy wiadomo jakie

minus. auto pali 1 litr więcej. :-/

 

skąd wynika ten litr więcej?

Jeśli to prawda, to ciekawa sprawa.

Wracałem ostatnio w nocy znad morza do Wrocławia z włączonym tempomatem

(na ok 90% trasy). Jechałem z prędkością 90km/h z przerwami na wioski.

Na trasie spalił mi średnio 3,7 l/100km (MII 1.5 dCI, bagażnik dachowy, samochód i bagażnik wyładowany na max + 4 osoby).

Wracając do "1 litr więcej" - gdybym nie włączył tempomatu spaliłbym średnio 2,7 l/100km?

 

Ja stawiam zuchwałą teorię, że na tempomacie można ograniczyć zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówił mi znajomy z listy dyskusyjnej klubu renault. Że pali 1 litr więcej. Też ma 1,5. Wiec w sumie nie wiem komu wierzyć.

Wydaje mi się, można znaleźć przyczynę i warunki w jakich tempomat może spowodować zwiększenie zużycia paliwa.

Jeśli jedziemy na tempomacie i często zmieniamy prędkość pstrykając +/- to przyspieszaniem

zajmuje się komputer. Robi to dosyć dynamicznie.

Podobnie z klawiszami "0" i "R", jeśli puszczamy tempomat, bo potrzebujemy znacznie zwolnić i następnie wracamy klawiszem "R" to też nieźle dogazowuje, żeby wrócić do zapamiętanej prędkości.

Więc jeśli się często korzysta z tych klawiszy, to faktycznie może nam to pogorszyć statystyki.

Ale jak się jedzie tak jak wypadałoby w cywilizowanym kraju - czyli autostrada, w miarę stała prędkość przez długi czas, to nie sądzę, żeby był powód większego spalania.

 

To tylko takie moje przemyślenia - nie wiem czy słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!