Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwna praca wycieraczek z czujnikiem deszcz


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam taką sytuację.

Jadę sobie w deszcz - i włączam cykliczną pracę wycieraczek - wszystko jest OK.

Deszcz zaczyna bardziej padać - wycieraczki pracują szybciej - mniej pada - wolniej.

I niby wszystko jest OK ale .....

Jak zatrzymam się na skrzyżowaniu to wycieraczki się nie włączają ponownie.

Jak wyłączę i włączę ponownie na cykliczne lub 1 bieg ciągły - wycieraczki się nie włączają.

Trzeba je włączyć na najwyższy bieg - i wówczas jak przełączę na cykliczne - to wraca wszytko do normy - znaczy do pierwszego skrzyżowania.

 

"Fachowcy" stwierdzili, że to czujnik deszczu ma błąd i wyłączyli mi ten czujnik.

Niby w sumie teraz jest wydaje mi się w porządku ale nie jestem do końca przekonany że to był powód - skoro czujnik reagował na zmienność intensywności opadu atmosferycznego.

 

A poza tym fajnie jest aby ten czujnik działał skoro jest w samochodzie <ok>

 

Miał ktoś taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, wymiana żelu ???

Co się kupuje ? gdzie ten żel się aplikuje ?

 

Rozmawiałem że ze znajomym elektrykiem - i stwierdził, że możliwe że jedna ze szczotek może się podwieszać - dlatego tak mam.

 

A w serwisie juz chcieli wymieniać silniczek za 700 pln ...... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego jest tak samo , z ta małą różnicą że gdy ruszam ze skrzyżowania wycieraczki ponownie zaczynają pracować w trybie auto. Dzieję się to tylko przy niewielkich opadach (np drobny deszczyk lub mżawka). Wydaje mi się że jest to normalne zachowanie, jeżdziłem wcześniej Scenic-em I i efekt był prawie identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, wymiana żelu ???

Co się kupuje ? gdzie ten żel się aplikuje ?

zapytaj w zakładziku, gdzie wymieniają szyby. nie trzeba go wiele i dużo nie kosztuje - może ze 40 PLN zapłacisz.

niestety - próby z żelem pod prysznic, żelem do masażu erotycznego nie dały pozytywnych rezultatów <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego jest tak samo , z ta małą różnicą że gdy ruszam ze skrzyżowania wycieraczki ponownie zaczynają pracować w trybie auto. ł prawie identyczny.

 

I to chodzi o tą małą różnicę :(

Jak zrobię to dam znać co faktycznie było <ok>

 

[ Dodano: 2011-04-07, 10:48 ]

zapytaj w zakładziku, gdzie wymieniają szyby. nie trzeba go wiele i dużo nie kosztuje - może ze 40 PLN zapłacisz.

 

ale gdzie ten żel się nakłada ? Na przekładnie, czy gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że nie jest to problem żelu. Tak jak kolega "pawelli" napisał w pierwszym poście:

 

"...Deszcz zaczyna bardziej padać - wycieraczki pracują szybciej - mniej pada - wolniej. ..."

 

Problem tkwi chyba gdzieś głębiej, stawiam na moduł sterownika pracy wycieraczki, który zbiera informacje od czujnika deszczu, ale również od komputera który informuje go o prędkości jazdy.

 

Tak jak wcześniej pisałem u mnie (ScenicII pI LuxPrivilege) podczas mżawki wycieraczki w trybie auto np: chodzą raz na 3 sekundy, podczas krótkiego postoju (np:światła) całkowicie się zatrzymują.

Podobnie dzieje się przy bardziej obfitych deszczach gdy wycieraczki pracują np: 2 razy na sekundę (zgarniając całkowicie wodę), a podczas postoju raz na 5 sekund (nie zgarnijąc wody). Po ruszeniu oczywiście częstotliwość pracy wycieraczek zwiększa się.

 

Też kiedyś myślałem że podczas postoju wystarczy wylać szklankę wody na czujnik optyczny i wycieraczki powinny się załączyć. Niestety u mnie to nie działa.

 

Dodam że w poprzednim Scenicu pierwszej generacji wycieraczki zachowywały się niemal identycznie.

 

Życzę powodzenia w diagnozowaniu przyczyny i jak możesz kolego "pawelli" daj znać co było nie tak. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam dokładnie taką samą wersję ja Ty :( - ScenicII pI LuxPrivilege.

Na pewno nie jest to sprawa czujnika deszczu - bo miałem wyłaczony - też problem występował ... Dziś ten czujnik włączyłem spowrotem.

 

W przyszłym tygodniu jestem umówiony ze znajomym elektronikiem - on stawia na podwieszającą się szczotkę w silniczku wycieraczki. Jest tam ich 3 sztuki - i fiksuje ta od wolnych obrotów.

Bo przypominam, że po zatrzymaniu - wystarczy włączyć na tryb "szybki" - i wrócić do wolnego i wszystko działa jak należy :(

 

Jak usunę usterkę - to dam znać <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wylać szklankę wody na czujnik optyczny i wycieraczki powinny się załączyć. Niestety u mnie to nie działa.
a u mnie działa i u paru osób z SCII też działa. sprawdzane na spocie. wystarczy wylać wodę i wycieraki ruszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!