Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zamek tylnej klapy w megance


poplonn

Rekomendowane odpowiedzi

hej

mam pytanko. kupilem autko od faceta. poza jednym mankamentem jest gitarka. chodzi o zamek tylnej klapy. chcac otworzyc/zamknac zamek kluczykiem trzeba uniesc go delikatnie kluczykiem i przekrecic. jak sie go nie uniesie to mozna kluczykiem krecic w kolko do znudzenia. koles mi mowil ze to bylo zrobione specjalnie (takie zabezpieczenie). trzeba miec wprawe zeby za pierwszym razem zamknac zamek (ja jej na chwile obecna nie mam:))

powiedzcie mi czy wymiana zamka jest kosztowna i czy mozna to zrobic samemu?

 

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

kuba

Regulamin forum jasno określa zasady jakie tu panują :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna to zrobic samemu?
wszystko można wystarczy trochę wiedzy i chęci.Wymienisz i masz dodatkowy kluczyk, proponuję rozebrać i zobaczyć co to za patent z tym podnoszeniem, może da się usunąć, a jak nie to uczyć się otwierać <ok>

Popraw posta bo coś ci się lewy ALT zaciął ( na forum piszemy stosując polskie znaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro musisz kombinować z podnoszeniem i centralny w nim nie działa to nie prościej od razu kupić kompletny zamek (używka +-50 zł) i wymienić? Zamek, tzn ta część z wkładką chyba może zostać, tylko mechanizm wymienić. Jesteś z Łodzi to będziesz wiedział gdzie - ul. wierzbowa 27/29 - pełno części używanych do francuzów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Classicu, jak auto było nowe (prosto z salonu) pojawił się problem z zamkiem tylnej klapy. Wymienili cięgno od centralnego, na jakiś czas spokój potem znowu to samo. Podoginali ten popychacz (cięgno) i problem ustał aż do samego końca. To moja propozycja rozwiązania problemu zamka centralnego.

 

Co do kręcącego się bębenka, to miałem podobny problem w drzwiach kierowcy, gdy po jakiś 8 latach użytkowania centralnego zachciało mi się użyć kluczyka. Trzeba było się sporo namęczyć nim otwarł, lub zamknął drzwi (kręcił się w kółko), ale potem go przedmuchałem wd-czterdzieści i problem ustał.

 

Niestety w przypadku 'patentów' różnie bywa, miejmy nadzieję, że gość nie uszkodził trwale zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przykleję do tematu.

 

Także kilka dni temu zakupiłem Megane (I Ph II kombi) w której jest zepsuty zamek klapy - tzn nie można otworzyć klapy przyciskiem. Po zdjęciu osłony widać że przy zamku czegoś brakuje (patrz zdjęcie poniżej).

 

tom00001.jpg

 

Od wewnątrz jak pociągnę za te cięgło metalowe to da się otworzyć.

 

I tu pytanie czy wiecie czego brakuje, co muszę dokupić lub ewentualnie dorobić ta część - może ktoś z was ma zdjęcie jak to powinno wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza kiszka jest jak zamykasz klapę, idziesz po następne graty do zapakowania i klapa się w tym momencie nie otwiera <ok>

Jak będziesz wymieniał to uważaj na długość tego drutu (cięgna), nie może być za luźny (prostowanie odpada) bo wtedy nie jest odciągana zapadka i znowu otwieranie od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!