Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podswietlenie przelacznikow do otwierania s


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Szukam rozwiązania mojego małego problemu ale nie mogę go nigdzie znaleźć na necie wiec proszę o pomoc

Posiadam scenica II a w nim się nie świecą przełączniki do szyb, z żaróweczkami w każdych drzwiach, zdemontowałem wszystkie z myślą wymiany na nowe działające, ale na stole po podłączeniu 12 V okazało się że, wszystkie się świecą i nie ma z nimi problemu przy zewnętrznym zasilaczu.

Problem pojawia się po zamontowaniu ich w aucie bo żaden z nich nie chce świecić, bezpieczniki w kabinie sprawdziłem i są dobre te co odpowiadają za szyby i oświetlenie w kabinie.

Proszę o pomoc w tym temacie czy jest gdzieś jakiś dodatkowy bezpiecznik, stycznik co odpowiada za oświetlenie tych przycisków opis skrzynki bezpiecznikowej ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie przycisków bierze zasilanie z bezpiecznika lewych swiateł pozycyjnych. Jak są te światła to bezpiecznik jest w sprawny.

Gdyby nie było podświetlenia tylko w drzwiach kierowcy to przyczyną mogła by być wtyczka w drzwiach kierowcy, jeżeli nie świecą podświetlenia we wszystkich drzwiach to należało by szukać przyczyny w module zabezpieczeń pod maską silnika. Złącza 12-pinowe brązowe pin "6" i czarne pin "1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne nie świecą również jak jest włączona blokada zamków od środka i opuszczania szyb. To tak dla dopełnienia opisu zależności. Regulamin forum się kłania :!: .

 

Zgadza sie nie swieca tylne jak sie wlaczy blokade drzwi i szyb, u mnie zapala sie czerwona dioda w przelaczniku z przodu w lewych drzwiach ( kierowcy ) a reszta jest ciemna, sprawdzilem pozycje w aucie lewa i prawa świeci się wiec pozostaje mi skrzynka zabezpieczeniowa pod maska która bede wieczorem rozkrecał mam juz schemat bezpiecznikow i opis okablowania, nie wiem na co liczyc na podmiane tylko bezpiecznika czy szukanie po kablu pradu.

Tak dzieki bardzo za pomoc

 

W regulaminie forum jasno określono zasady pisowni jak i cytowania :!:

Należało się z nim zapoznać przy rejestracji :!: :-D

 

[ Dodano: 2011-04-22, 22:15 ]

Witam ponownie

 

Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim małym problemem.

 

W dniu dzisiejszym dobrałem się do skrzynki bezpiecznikowej pod maska a ze jest to scenic po lifcie 2008 rok, nie jest to łatwe dużo rozkręcania.

Jest sukces, po demontażu całej skrzynki bezpiecznikowej znalazł się jeden spalony bezpiecznik 7,5 A kolor szary, został wymieniony na sprawny.

Poz skręceniu ponownie wszystkiego i odpaleniu samochodu światełka w drzwiach zaświeciły się w każdych drzwiach.

 

Podziękowania koledze @aniewa za szybka odpowiedz pomoc materiały wielki szacun

 

Ps. Byłem w serwisie Renault powiedziano mi ze koszt wymiany bezpiecznika w tamtej skrzynce to koszt 160 zł a sam bezpiecznik kosztował 0.70 gr

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może wie ktoś, na których pinach (w samej kostce włącznika) jakie powinno występować napięcie? Mi po podłączeniu miernika pod piny żarówki pokazuje coś poniżej 1V.

 

Już nie ważne. Dałem czerwone diody + rezystor 1k. Świeci OK.

Edytowane przez AJKiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!