Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
St.Pogo

Megane I phI sterownik zamka centralnego

Recommended Posts

St.Pogo    1

Witam

Kupiłem i podłączyłem sterownik zamka centralnego do megane coupe z 98r. Po podłączeniu i wciskaniu przycisku na nowym pilocie działają tylko kierunki (sygnalizacja otwarcia i zamknięcia), nie zamyka ani nie otwiera drzwi. Może ktoś da mi jakąś wskazówkę co można zrobić?

zawisza1980    24

Wskazuje na brak kontaktu centralki z zamkami. Może jakiś pin z kostki się wypiął.

andrzej27r    47

kurde masz manuala jak podłączyłem alarm ,możesz na tym bazować wszystko jest w dziale download . Sterownik podłączałeś pod przycisk na konsoli czy podłączałeś się pod wiązkę w lewym rogu ??

St.Pogo    1

próbowałęm podłączyć pod przycisk też nie działa, tylko te kierunki działają. poza kabelkami do kierunków sprawdziłem wszystkie tzn podłączałem pod żarówkę i nie zaświeciła się. uszkodzony sterownik czy ja coś źle robię?

andrzej27r    47

Nie wiem co dokładnie robisz ,w przycisku masz dwa kabelki jeden od zamykania ,jeden od otwierania ,niewiem też czy twoja centralka steruje masą,czy też "+" ,robiłem centralny ,plus alarm w nie jednym aucie ,ale tu trzeba konkretów . jaki masz dokałdnie model centralki,masz jakiś schemat ,którym się wzorowałeś ?

zawisza1980    24

Podłącz kontrolkę pod przewody od centralki sterujące zamkiem. Może problem w samej centralce. Jak podłączysz to sprawdź czy kontrolka zaświeci się jak będziesz zamykać lub otwierać pilotem auto.

St.Pogo    1

w instrukcji napisane jest ze +. mase podłączyłem do śruby, która jest przykręcona do karoserii auta. przewód zasilający podłączyłem do czerwonego kabla na kolumnie kierowniczej, a zamki do różowego i fioletowego. moge wysłać panu na maila obrazki które dostałem przy zakupie sterownika. czy możliwe jest ze jeżeli centralka steruje jednak masą a ja podłączylem ją do plusa to kierunki działają a siłowniki nie?

[ Dodano: 2011-04-22, 21:15 ]

Podłącz kontrolkę pod przewody od centralki sterujące zamkiem. Może problem w samej centralce. Jak podłączysz to sprawdź czy kontrolka zaświeci się jak będziesz zamykać lub otwierać pilotem auto.[/

zrobiłem tak i nie świeci

andrzej27r    47

St.Pogo, w download masz mojego manuala,popatrz na niego ,prościej już nie można ,masą sterujesz z przycisku,a plusem z kostki w lewym progu .

St.Pogo    1

sciagnąłem tego manuala i przeglądam. według mnie uszkodzony jest ten sterownik bo żaden kabel oprócz tych od kierunków nie zapala żarówki jak ją podłączam

[ Dodano: 2011-04-22, 21:35 ]

wszystko podłączone mam jak w manualu. czy możliwe jest ze podłączyłem za słabo mase i dlatego działają tylko kierunki a w pozostalych kabelkach nie ma zasilania?

zawisza1980    24

A co jeżeli podepniesz te przewody pod centralny :-D ja u siebie podpiąłem się pod ten włącznik od centralnego. Nie podłączałem kierunków a działają :-D

St.Pogo    1

no ja tez próbowalem pod ten włącznik. problem w tym ze nie wychodzi zasilanie z tego sterownika nowego

zawisza1980    24

Może źle podłączyłeś coś na początku i sterownik się przepalił

St.Pogo    1

ale gdyby się przepalił to chyba nie działałby w ogóle a przecież kierunkami miga jak zamykam i otwieram pilotem. spróbuje jeszcze dziś odłączyć kierunki i podłączyć same siłowniki może to coś da. Podłączyłem ogólnie trzy kabelki do akumulatora, jeden do masy, dwa do kierunków i dwa do siłowników, może jeszcze coś mam połączyć?