Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przednie reflektory czym wyczyscic


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam megan z 2006r, reflektor z soczewka na światła krótkie - dołoźyłem do nich xenon o barwie 4300. Brak tylnich kapsli spowodował, że soczewki są brudne. Z tego co wiem reflektory są nie rozbieralne. Czym najlepiej je wypłukać jak zdemontuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny82, też tak mam, od środka papruchy (bez dekielków były). Też się zastanawiam jak i czym to wyczyścić. Sądzę iż najlepsza będzie jednak woda z mydłem lub nie agresywnym środkiem. Najlepiej byłoby je wyczyścić bez demontażu (czyścik na druciku wkadany do wnętrza klosza.

 

Jak się uwiniesz z problemem daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

Wie ktoś jak rozebrać reflektor w Megane II phI? Bo chciałem go od środka dobrze wyczyścić, ponieważ są tam zdechłe malutkie muszki i fafroszki, a dekielki mam.

Planuję po ich wyczyszczeniu wypolerować klosze, ponieważ są już troszkę zmatowiałe, ale zastanawiam się jak to zrobić - ma ktoś jakiś pomysł?

 

Dodano: 28 sie 2011 - 20:32

Wie ktoś jak rozebrać te lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Większość reflektorów, w tym pewnie też lampy z megane II, są klejone spoiwem, które robi się plastyczne w wysokiej temperaturze. Trzeba podgrzać w miejscu łączenia klosza z obudową. Najlepsza będzie opalarka, ewentualnie dobra suszarka do włosów. Niektórzy cały reflektor wkładają do piekarnika lub garnka z gorącą wodą.

Delikatne zabrudzenia wewnątrz można wypłukać wodą destylowaną. Taka woda nie zastawia plam i zacieków gdy wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zostawia :) szczególnie jak wypłucze te wszystkie śmieci jakie się nagromadziły wewnątrz. Dorze było by po takiej operacji wypłukać alkoholem, raz że szybciej wyschnie, dwa dodatkowo wypłucze wszystkie pozostałe śmieci.

Z tą opalarką też bym uważał, reflektory są plastikowe i przy nieumiejętnym "operowaniu temperaturą" reflektor można zniszczyć a nie naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam ponownie

Ale to soczewki w megance 2006r są wkręcane? Ale i tak muszę wyjąć cały reflektor aby ją wykręcić.

Wydaje mi się, że są brudne bo jak zapale światła to na soczewce widać brud, są aż tłuste.

 

Dodano: 21 gru 2011 - 23:41

Witam ponownie wszystkich.

Ze względu na to, że moje reflektory na krótkich światłach świecą coraz słabiej postanowiłem się uporać z tym problemem.

Zdjęcie zderzaka zajęło mi chwile gdyż po małym zderzeniu z dzikami trzyma się na 4 górnych napach, osłony co jest miedzy zderzakiem a osłoną silnika też nie mam wiec chwila i reflektory rozkręcone.

Wiec odkręciłem 3 śruby które trzymały podstawę soczewki, jednak pojawił się problem gdyż odkręcenie nic nie dało bo podstawa soczewki była większa niż otwór.

Najprawdopodobniej została przykręcona w fazie produkcji a na nią ten cały tylni plastik reflektora.

Ale zauważyłem ze ta podstawa soczewki jest spięta na dole i gorze metalową spinką udało mi się jedną i drugą zwolnić i się rozpołowiło.

Wyjąłem dwie połowy podstawy odblask i soczewkę. Wyjęcie sprawiało trochę problemu gdyż wszystko musiałem zrobić wew. reflektora.

Ale udało się.

I tak jak kolega napisałam w poście wypalone odblaski czarne.

Włożenie tych soczewek z podstawą myślałem, że nie da ie tego zrobić.

Był naprawdę ciężko ale zrobiłem

I mam pytanie orientuje się ktoś czy są jakieś zamienniki tych odblasków albo oryginał to bym wymienił sobie po co kupować nowy reflektor.

megan II po liftingu 2006

 

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!