Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hałas i drgania podczas przyśpieszania


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Piszę do Was bo jestem w kropce. Tematów sporo, ale nie mogę znaleźć identycznego.

Może ktoś pomoże albo powie czego i gdzie szukać.

 

Otóż:

Podczas przyśpieszania (nie występuje podczas bardzo delikatnego przyśpieszania) drży samochód, pedał gazu i słychać hałas z silnika jakby warkot. Jak już się rozpędzę i utrzymuję stałą prędkość (trzymam nogę na gazie) to wszystko ustaje.

Raz czy dwa podczas wyjeżdżania z bocznej uliczki przy skręconych kołach jakby było głośniej.

Stałem dziś na światłach, na luzie, samochód jakby wpadł w wibracje lekko. Raz się zdarzyło.

Zupełnie nie słyszę tego gdy siedzę na fotelu pasażera.

 

 

Silnik 1.6 16V, z gazem. Ale bez różnicy czy jadę na benzynie czy gazie.

 

 

Będę wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK, już się wyjasniło 50%.

 

Te drgania to była drobnostka, którą dopiero drugi zaznajomiony mechanik wyłapał. Dwie poduszki były wymienione, a trzecia wyglądała że jest w dobrym stanie. Więc poprzedni właściciel tego szukał, ale znajomy się nie poddał i szukał dalej przyczyny.

Problem polegał na tym, iż pewna część od gazu (już nie pamiętam nazwy, parownik?) została zamontowana za blisko silnika. Kilka minut i po sprawie :))

 

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz, która ujawniła się po wyciszeniu powyższego. Jak przyśpieszam powiedzmy na światłach dynamicznie z jedynki i potem dwójka to mi coś skrzypi, mechaniczny odgłos gdzieś spod maski najprawdopodobniej. Chciałem koledze pokazać, ale jeszcze nie potrafiłem tego wywołać kiedy chciałem... :/

 

Ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!