FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Odwrotne sterowanie szyb tylnych - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic II phI
Odwrotne sterowanie szyb tylnych

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   zwierz78 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:scenic II 2004r
  • Silnik:1.5dci
  • Przebieg (tys.km):138

Napisano 29 kwiecień 2011 - 23:17

Witam wszystkich użytkowników forum.Jestem od niedawna właścicielem scenica II 1.5 dci. z 2004 r. Zauważyłem że tylne szyby działają odwrotnie niż przednie tzn. żeby opuścić tylną szybę trzeba przycisk podciągnąć do góry, żeby zamknąć trzeba przycisk wcisnąć do dołu.I tak jest z miejsca kierowcy i na tylnych siedzeniach tak samo.Przednie szyby działają poprawnie .Przy zamykaniu samochodu czy to z karty czy też przyciskami na klamkach przy dwukrotnym naciśnięciu obydwie szyby tylne zjeżdżają na dół.Wydaje mi się jakby gdzieś był zamieniony kierunek sterowania tymi szybami. Z faktur jakie dostałem od poprzedniego właściciela wyczytałem że w prawych tylnych drzwiach był wymieniany mechanizm podnoszenia.Może koś się spotkał z takim przypadkiem. Za każdą pomoc będę wdzięczny.
zwierz
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 30 kwiecień 2011 - 10:02

Zgłupiał sterownik. Nie wiem czy pomoże, ale spróbować zawsze warto.
W skrzynce bezpieczników w kabinie są trzy bezpieczniki odpowiedzialne za szyby 2x25A i 1x40A. Jak je zlokalizujesz, opuść tylne szyby, wyjmij bezpiecznik 40A, opuść przednie szyby. Włóż bezpiecznik i spróbuj zamknąć z karty. Jak się zamkną spróbuj pobawić się
przełącznikami.
Nie mam pojęcia czy to coś da. Jeżeli nie, to wydaje mi się że ktoś coś grzebał w instalacji. Na pewno coś jest gdzieś zamienione. Raczej powiedział bym, że na wtyczkach silniczków ktoś pomylił przewody.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   zwierz78 

Napisano 30 kwiecień 2011 - 10:21

Próbowałem z wyjęciem bezpiecznika ale nic nie pomogło.Musi być inna przyczyna,ale dzięki.
zwierz
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   zwierz78 

Napisano 14 maj 2011 - 20:18

Dzisiaj wolna sobota więc wziąłem się do roboty.Zdjąłem obydwa boczki i zacząłem kombinować,po kilku próbach okazało się że wystarczy odkręcić stojan silniczka od podnoszenia szyby i obrócić go o 180 stopni.Dzięki temu zmienia się kierunek wirowania silnika.I po problemie, może komuś ta informacja się również przyda.
zwierz
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   kipi 

• Grupa: Użytkownik
  • Silnik:1.9 DCI
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 15 maj 2011 - 07:29

zwierz78 ja bym jeszcze sprawdził wiązkę pod siedzeniem kierowcy. Ja miałem problem co prawda inny że szyby nie chciały mi się tylne domykać i sama jedna się odmykała podczas jazdy. W trakcie lokalizacji (zanim wyciągłem fotek kierowcy aby dokładnie pooglądać złączkę - tylko tak można poprawnie wykluczyć problem na niej) żeby sprawdzić czy silnik działa (podłączyłem pod aku na "krótko") potem zamieniłem w tyle sterowniki ze sobą. W pewnym momencie - tylko jeden raz żeby było śmieszniej naciskając przycisk otwierania szyby na drzwiach lewych otwarła mi się LEWA SZYBA. Zupełnie na odwrót. W tym momencie zgłupiałem przez moment, ale potwierdziło mnie to w przekonaniu iż problem tkwi pod fotelem (choć diagnoza przez szufladkę mówiła iż jest tak czysto i OK). Jak już wszystko wybebeszyłem to okazało się iż 2 kabelki już się oderwały i masiały się w zielonej mazi które raz łączyła dowolne kombinacje ze sobą i pinami wtyczki.
Może mieć podobnie z tą zamianą zwłaszcza iż masz auto z 2004 roku i na dodatek krótko. Na pewno pod siedzeniem masz zieleń i lepiej zrób to teraz kiedy jest ciepło a nie jak jest zima czy jesień kiedy to leje i leje.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1