Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odwrotne sterowanie szyb tylnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.Jestem od niedawna właścicielem scenica II 1.5 dci. z 2004 r. Zauważyłem że tylne szyby działają odwrotnie niż przednie tzn. żeby opuścić tylną szybę trzeba przycisk podciągnąć do góry, żeby zamknąć trzeba przycisk wcisnąć do dołu.I tak jest z miejsca kierowcy i na tylnych siedzeniach tak samo.Przednie szyby działają poprawnie .Przy zamykaniu samochodu czy to z karty czy też przyciskami na klamkach przy dwukrotnym naciśnięciu obydwie szyby tylne zjeżdżają na dół.Wydaje mi się jakby gdzieś był zamieniony kierunek sterowania tymi szybami. Z faktur jakie dostałem od poprzedniego właściciela wyczytałem że w prawych tylnych drzwiach był wymieniany mechanizm podnoszenia.Może koś się spotkał z takim przypadkiem. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiał sterownik. Nie wiem czy pomoże, ale spróbować zawsze warto.

W skrzynce bezpieczników w kabinie są trzy bezpieczniki odpowiedzialne za szyby 2x25A i 1x40A. Jak je zlokalizujesz, opuść tylne szyby, wyjmij bezpiecznik 40A, opuść przednie szyby. Włóż bezpiecznik i spróbuj zamknąć z karty. Jak się zamkną spróbuj pobawić się

przełącznikami.

Nie mam pojęcia czy to coś da. Jeżeli nie, to wydaje mi się że ktoś coś grzebał w instalacji. Na pewno coś jest gdzieś zamienione. Raczej powiedział bym, że na wtyczkach silniczków ktoś pomylił przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wolna sobota więc wziąłem się do roboty.Zdjąłem obydwa boczki i zacząłem kombinować,po kilku próbach okazało się że wystarczy odkręcić stojan silniczka od podnoszenia szyby i obrócić go o 180 stopni.Dzięki temu zmienia się kierunek wirowania silnika.I po problemie, może komuś ta informacja się również przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwierz78 ja bym jeszcze sprawdził wiązkę pod siedzeniem kierowcy. Ja miałem problem co prawda inny że szyby nie chciały mi się tylne domykać i sama jedna się odmykała podczas jazdy. W trakcie lokalizacji (zanim wyciągłem fotek kierowcy aby dokładnie pooglądać złączkę - tylko tak można poprawnie wykluczyć problem na niej) żeby sprawdzić czy silnik działa (podłączyłem pod aku na "krótko") potem zamieniłem w tyle sterowniki ze sobą. W pewnym momencie - tylko jeden raz żeby było śmieszniej naciskając przycisk otwierania szyby na drzwiach lewych otwarła mi się LEWA SZYBA. Zupełnie na odwrót. W tym momencie zgłupiałem przez moment, ale potwierdziło mnie to w przekonaniu iż problem tkwi pod fotelem (choć diagnoza przez szufladkę mówiła iż jest tak czysto i OK). Jak już wszystko wybebeszyłem to okazało się iż 2 kabelki już się oderwały i masiały się w zielonej mazi które raz łączyła dowolne kombinacje ze sobą i pinami wtyczki.

Może mieć podobnie z tą zamianą zwłaszcza iż masz auto z 2004 roku i na dodatek krótko. Na pewno pod siedzeniem masz zieleń i lepiej zrób to teraz kiedy jest ciepło a nie jak jest zima czy jesień kiedy to leje i leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!