Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na co zwracać uwagę przy kupnie megane z początku produkcji.


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Na co zwracać uwagę przy kupnie megane z początku produkcji, silnik 1,6 (za takim się rozglądam). Jak się domyślam kłopoty megane to przede wszystkim zawieszenie, gdzieś czytalem, że w szczególności są kłopoty z tyłem (jakiś przegób środkowy czy coś takiego). W których miejscach najpierw pojawia się ruda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku produkcji to jest tylko I ;-)

Tylna belka skrętna - łożyska siadają - objawia się to stukaniem na nierównościach :!: - tak jakby coś było luźne - niedokręcone. Jest to do naprawy - nie trza wymieniać całej.

Pod spodem (przed belką ) jest też poprzeczka - potrafi być przegniła, tylne błotniki - pojawia się rdza - także w miejscach gdzie wkłada się podnośnik - czyli to już podchodzi pod progi.

A tak to standardowo amorki, poduszki pod silnikiem i skrzynią oraz gumy pozostałe takie jak tuleje wahacza i stabilizatora - to trza sprawdzać ;-) Kiedy były wymkieniane płyny i paski. Sprawdź też oświetlenie bo o tym się zapomina - podświetlenie zegarów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o megane I. A jakie są koszty wskaznych wyżej napraw /w szczególności belki tylnej i poduszek/, podejrzewam, że idealnych egzemplarzy nie ma i coś trzeba bedzie przy aucie podłubać. Z żarówkami zegarów to sobie jakoś poradzę /mam już wprawę z innych aut/. Jeszcze jedno przeglądam ogłoszenia i widzę, że nie wszędzie jest wymieniony abs. Czy był on zatem we wszystkich megane I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie był we wszystkich :mrgreen: Ja mam klimę a nie mam ABS-u np. Różna też była ilość poduszek. Ceny części częściowo masz w tym miejscu - zerknij na ostatni post. Co do naprawy tylnej beliki to koszt też nie był taki wielki - nie pamiętam cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec tak z tego co kiedyś czytałem to "chyba" nie wszystkie meganki mają belke skrętna moja chyba nie ma (wersja eco) no ale MOGE SIę MYLIć. Poduszka była wprowdzona dopiero w 1997 roku wiec wszystkie meganki od tego rocznika w zwyż muszą ją mieć, ja w najsłabszej wersji eco ją mam. ABS nie mam więc nie wszystkie meganki maja :mrgreen: niestety nie pamietam od której wersji miały, kiedyś miałem wyposażenie w jednym paluszku i zaraz umiałem rozpoznoać czy to wersja eco, RL, RN, RT :)) eco - czarne zderzaki czarne lusterka małe kółka, RL - to samo ale mocniejszy silnik i wspomaganie, RN zderzaki w kolorze nadwozia a RT dodatkowo lusterka w kolorze i welurowa tapicerka :)) tyle pamietam. Moja eco ma małe kółka bo 13 calowe ale za to lusterka i zderzaki w kolorze hehe :) Pozdrawiam !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja w RN z początku 1996 r. mam czarne zderzaki bez halogenów, czarne lusterka, 2 poduchy, welurową tapicerkę, wspomaganie, el. szyberdach, immobilajzer, małe koła -13. :mrgreen: W innym temacie było już pisane, że z tym wyposażeniem róznie bywa, dużo rzeczy mogło być za dopłatą, a czasem też do salonów szły od razu trochę bogatsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze czy w kombi tez jest belka skretna z tylu, bo co mi zaczyna stukac powoli i chce to jakos zdiagnozowac. Bo stuki z przodu to wiem ze laczniki stabilizatora, natomiast nie moge dojsc do tego co z tylu stuka. Moze to walsnie te lozyska od belki, o ile w kombi takowa wystepuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!