Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przednia Szyba Nie Działą


Rekomendowane odpowiedzi

witam. dzisiaj przestała działać przednia szyba od kierowcy(szyba elektryczna) wszystkie inne działają oprócz tej;/ co mogło się popsuć??? dodam ze przycisk nie reaguje nie tego takiego cykania jak na innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też teraz jestem z tym samym problemem ale ja już zdiagnozowałem przyczynę padł mi moduł sterowania silniczkiem ,sprawdzałem przekładając od strony pasażera na allegro udało mi sie znaleść za 50zł tylko tył mam nadzieje że będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem moduł z silniczkiem ale na PT a mi padł LP dzisiaj podłączałem i co sie okazało w żaden sposób nie można go zaprogramować za każdym razem do góry tylko skokowo idzie ,a jak zjeżdża na dół to sie zatrzymuje 3-4 cm przed końcem (jak nacisne dół to jeszcze zjedzie). Ale spróbuje zabrać sie za układ scalony może przekładka lub zamiennik ale to już w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w ASO i gadalem z elektrykami powiedzieli mi ze zakup modułu na szrocie/allegro nic nie da ponieważ komputer nie zaakceptuje urządzenia bo bedzie z innego auta. chyba mieli racje;/ nowea cena moduły 700netto wiec brutto wyjdzie okolo 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo mnie też dopadł problem z szybą LP.

@grom

Opinia ASO jakby się kłóci z opiniami userów forum np. z tego posta

 

Do tego każdy tu używa innej nazwy. Widziałem już "moduł" "sterownik" "przekaźnik" "przełącznik" i już sam zgłupiałem co to ma być i o co ew. pytać w sklepie/serwisie.

 

W tym poście są fotki 2 sztuk . Zakładam, że to ta właśnie część ale brać w ciemno też bym nie chciał tym bardziej, że samej bez silniczka jeszcze nie widziałem.

 

Pozostaje sprawdzić przekładając "moduł" z PP. Tylko jak w miarę sprawnie zdemontować/zamontować tapicerkę drzwi?

W download jest Tutorial ale tylko do MI a szukajka nie pomaga :).

 

@kost

Ja to bym się już cieszył, że sterowanie działa jakkolwiek :) W ostateczności podmień z PP i niech się pasażer martwi :)

Próbowałeś może wymienić swój moduł PT na ten PT co kupiłeś? (no chyba że nie masz el sterowanych z tyłu)

Edytowane przez cinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem sie w przekładanie już na PT zostawiłem to co kupiłem na PP.

Tak na upartego to ten moduł z PT może być w końcu jakoś sie zaprogramował tylko że mimo to zachowuje sie tak jak tylna szyba czyli te swoje 3-4 cm zostawia ale już bynajmniej idzie w automacie,ale za każdym razem co wymusze żeby zjechała do samego dołu to już trzeba od nowa programować.

Bynajmniej pasażer nie będzie mi zimnego łokcia robił :))

 

Co do tapicerki to 4 wkręty i 2x śruby te z dołu reszta to zatrzaski wszystko podciągasz do góry powinno sie wychaczyć

Edytowane przez kost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam taki problem, ze wszystkie szyby raz leca na dol i gore elegancko, a raz sie tna i trzeba przydusic, puscic, przydusic, puscic przycisk i tak na zmiane az sie nie zamkna, albo az sie opuscza. O co chodzi>?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arzago

Ale chyba nie w tym Bravo ? Bo my tu o Megankach ...

Jak wariuje ale generalnie działa to może styki gdzieś zamokły i trzeba wysuszyć , przeczyścić , prysnąć sprayem.

 

@kost:

Co do tapicerki to 4 wkręty i 2x śruby te z dołu reszta to zatrzaski wszystko podciągasz do góry powinno sie wychaczyć

 

Śruby z dołu to ok ale gdzie te wkręty są ? Czy trzeba wcześniej wyjmować np panel z przyciskami , schowek , klamkę itp ?

Nie chcę czegoś pourywać na siłę a wg instrukcji serwisowej trzeba wszystko rozebrać i tam są śruby dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam, ostatnio przestała mi szyba kierowcy działała jak chciała, od wczoraj nie reaguje na przycisk. nic sie nie dzieje kompletna cisza. Czyżby padł na amen moduł szyb ??

 

Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz czy złączka przy zawiasie jest ok, popsikaj jakims kontakt spray'em ale raczej moduł - tak jak i u mnie :-)

Rozbierz boczek i odepnij wtyczkę bo może się otworzyć i nie dać zamknąć.

Edytowane przez Iron.Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!