Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik do wymiany ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam meganke z 2001 r 1,6 16V jakies 3 lata temu zerwał sie pasek robota silnika kosztowała 3 tys zł :(w ta zime przy mrozie -20 odpalilem ją chodzila normalnie przez minute nagle jak by przestala pracowac na jakis zawor a jeszcze po chwili zaczela chrobotac po czym zgasla zablokowalo chyba rozrusznik bo juz nie chce zakrecic :) ponoc poszedł napinacz paska rozrzadu chcialem sie doradzic czy mozna sie ludzic ze nie pokrzywilo niczego czy raczej na 100 % pokrzywilo czy mozna to sprawdzic ? bo nikt tego nie zrobił a odrazu mowi zeby kupywac nowy silnik ( w sumie tez tak mysle ze poszlo wszystko ale pytam bo niestety na dzien dzisiejszy nie stac mnie na taki wydatek :)... a na tym silniku nie zrobilem nawet 40 tys :) pozdrawiam dzieki z gory za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pech, jednym słowem. :) Ktoś kto Ci robił poprzednio silnik musiał wsadzić jakiś marny rozrząd skoro wytrzymał tylko 40kkm. Niestety te silnik są kolizyjne i nie ma 100% pewności, że nie pogięło zaworów. Ja miałem 4 zgięte :). Ponowne niestety, ale bez rozebrania głowicy nic się nie dowiesz. Kupując inny silnik nie masz 100% pewności, że za chwilę nie będzie ponowny klops z rozrządem lub czymś innym; tłokami, panewkami czy pompą oleju. Zakup silnika, jego podmian i wymiana rozrządu pewnie będzie kosztować podobnie. Ja zamknąłem się kwotą bodaj 2100zł parę lat temu, serwis wtedy wołał ok 3500 zł.

W zasadzie decyzję należało by podjąć po zrzuceniu głowicy i zobaczeniu co dokładnie się stało. Skoro piszesz, że rozrusznik nie kręci może to oznaczać, że zablokowało tłok/i. Co za tym idzie nie wiadomo w jakim stanie są tłoki, a to już może być poważniejsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o W zasadzie decyzję należało by podjąć po zrzuceniu głowicy i zobaczeniu co dokładnie się stało.

Tak jak pisze kolega. Trzeba zdjąć głowicę i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!