Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
BartoszzG

[Megane I ph II] lokalizacja czujnika położenia wału

Recommended Posts

BartoszzG    0

Witam.

Trzy dni temu pojawił się problem z odpaleniem Megane 1.4 16v na rozgrzanym silniku. Po wizycie u mechanika i przeczytaniu z 15 tematów na forum mogę mieć pewność, że objawy jakimi charakteryzuję się obecnie moja megi są typowe dla brudnego/niesprawnego czujnika położenia wału. I tu pojawia się moja prośba:

Czy jest ktoś w stanie napisać krótki manual jak się dostać do w/w czujnika oraz czym najlepiej go wyczyścić?

Naprawdę starałem się znaleźć to na forum, ale jakoś nie mogę. Bardzo liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam.

P_r_z_e_m_o    152

Czujnik znajduje się na składaniu silnika ze skrzynią biegów, zamontowany jest na samej górze. Wyjmij rurę dolotu powietrza i tłumik szumów. Pod spodem, na prawo od termostatu, masz dwie śrubki na klucz 10, wyjmujesz wtyczkę z czujnika odkręcasz śrubki i masz. Omomierzem mierzysz rezystancje powinna wynosić ok. 240Ω. Bierzesz szmatkę wycierasz czujnik, kocówkę możesz przeczyścić jakąś miękką szczoteczką. Dla pewności na szmatkę, czystą psikasz WD i jeszcze raz wycierasz czujnik. Składasz wszystko do kupy w odwrotnej kolejności.

Opis czujników 1,4 i 1,6 / 16 V

• Upvote 1

BartoszzG    0

zdemontowałem pudło od powietrza, odkręciłem czujnik, wyczyściłem szczoteczką, później szczoteczką z WD, później szmatką, złożyłem wszystko do kupy. auto odpaliło, więc popsuć nie popsułem. po południu pojadę w trasę. zobaczymy czy problem ustąpił. mam nadzieje, że nie za wcześnie, ale dziękuję za pomoc.

P_r_z_e_m_o    152

Zapomniałem, wtyczkę też trzeba było wyczyścić, podoginać wtyki i dla pewności spryskać płynem kontaktowym.

BartoszzG    0

jak mi nie będzie jeździł po tej operacji, to może się spotkamy, bo mam nie daleko do ośw? przy okazji jakie piwo postawię za pomoc :)

P_r_z_e_m_o    152

Ne ma sprawy. :)

Nawet mam taki, nówka nieśmigana :)

BartoszzG    0

niestety po wyczyszczeniu czujnika problem nie ustąpił, styków nie czyściłem i nie doginałem bo przeczytałem o tym dopiero po poskładaniu wszystkiego w całość. może trzeba podpiąć komputer i skasować błąd? bo na komputerze wczoraj po skasowaniu i przejechaniu kilkudziesięciu km znowu się pojawił.

czujnik wymieniony na nowy. niby wszystko śmiga.

Edited by BartoszzG

popers    0

czujnik wymieniony na nowy. niby wszystko śmiga.

I jak operacja się udała? Pacjentka żyje?

Daj znać kolego czy wymiana czujnika pomogła.

Moja Renia też choruje gaśnie cholerka podczas jazdy i po czasie dopiero zagada irytujące szczególnie w korku <piwko>

Pozdro

Lysy77    0

Mam pytanko.

Czy do wymiany czujnika położenia wału trzeba odpiąć akumulator?

Jeśli tak to czy nie rozkoduje mi się IMO?

Pozdrawiam.

I po robocie wyczyściłem czujnik nie odpinając aku.

Czujnik był dość mocno "zaopiłkowany". Po wyczyszczeniu (na razie i oby jak najdłużej) nie mam problemów z odpaleniem ciepłego silnika.

Edited by Lysy77