Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph II] lokalizacja czujnika położenia wału


BartoszzG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Trzy dni temu pojawił się problem z odpaleniem Megane 1.4 16v na rozgrzanym silniku. Po wizycie u mechanika i przeczytaniu z 15 tematów na forum mogę mieć pewność, że objawy jakimi charakteryzuję się obecnie moja megi są typowe dla brudnego/niesprawnego czujnika położenia wału. I tu pojawia się moja prośba:

 

Czy jest ktoś w stanie napisać krótki manual jak się dostać do w/w czujnika oraz czym najlepiej go wyczyścić?

 

Naprawdę starałem się znaleźć to na forum, ale jakoś nie mogę. Bardzo liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje się na składaniu silnika ze skrzynią biegów, zamontowany jest na samej górze. Wyjmij rurę dolotu powietrza i tłumik szumów. Pod spodem, na prawo od termostatu, masz dwie śrubki na klucz 10, wyjmujesz wtyczkę z czujnika odkręcasz śrubki i masz. Omomierzem mierzysz rezystancje powinna wynosić ok. 240Ω. Bierzesz szmatkę wycierasz czujnik, kocówkę możesz przeczyścić jakąś miękką szczoteczką. Dla pewności na szmatkę, czystą psikasz WD i jeszcze raz wycierasz czujnik. Składasz wszystko do kupy w odwrotnej kolejności.

Opis czujników 1,4 i 1,6 / 16 V

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem pudło od powietrza, odkręciłem czujnik, wyczyściłem szczoteczką, później szczoteczką z WD, później szmatką, złożyłem wszystko do kupy. auto odpaliło, więc popsuć nie popsułem. po południu pojadę w trasę. zobaczymy czy problem ustąpił. mam nadzieje, że nie za wcześnie, ale dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po wyczyszczeniu czujnika problem nie ustąpił, styków nie czyściłem i nie doginałem bo przeczytałem o tym dopiero po poskładaniu wszystkiego w całość. może trzeba podpiąć komputer i skasować błąd? bo na komputerze wczoraj po skasowaniu i przejechaniu kilkudziesięciu km znowu się pojawił.

 

czujnik wymieniony na nowy. niby wszystko śmiga.

Edytowane przez BartoszzG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

czujnik wymieniony na nowy. niby wszystko śmiga.

 

I jak operacja się udała? Pacjentka żyje?

Daj znać kolego czy wymiana czujnika pomogła.

 

Moja Renia też choruje gaśnie cholerka podczas jazdy i po czasie dopiero zagada irytujące szczególnie w korku <piwko>

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanko.

Czy do wymiany czujnika położenia wału trzeba odpiąć akumulator?

Jeśli tak to czy nie rozkoduje mi się IMO?

 

Pozdrawiam.

 

I po robocie wyczyściłem czujnik nie odpinając aku.

Czujnik był dość mocno "zaopiłkowany". Po wyczyszczeniu (na razie i oby jak najdłużej) nie mam problemów z odpaleniem ciepłego silnika.

Edytowane przez Lysy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!