Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Zmiany rozmiaru i profilu


Joobs

Rekomendowane odpowiedzi

nie kolego, przejście na szerokość o 1cm mniejszą nie zrobi zauważalnej różnicy przy zachowaniu tej samej wielkości felgi i wysokości opony. Temat dotyczy przeskoku ze stalowej felgi 15'' na o wiele cięższą felge 17. I o ile sama szerokość 195 a 205 to jest mała różnica, to rozchodzi się przede wszystkim o wagę felg.

 

Odnośnie twoich kół, to dziwne masz te profile. 215/40 to profil na felgę 18 cali, a nie 17. Taka opona na 17 musiała wyglądać komicznie ;D

Z kolei 205/55 to profil na 16 cali. za 205/55/17 trzeba dać majątek.

 

I wracając jeszcze do twoich osiągów, to zauważ, że dostałeś opony o 1 cm węższe, ale o wiele grubsze, miedzy 215/40 a 205/55 to aż 5,3 cm różnicy w jej wysokości ! Co za tym idzie taka opona waży bardzo dużo i ten 1 cm w szerokości został zniwelowany przez wagę opon, dlatego nie czujesz różnicy w zbieraniu się

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/40 to profil na felgę 18 cali, a nie 17. Taka opona na 17 musiała wyglądać komicznie ;D

czy ja wiem czy komicznie wyglądała dla mnie normalnie

co do osiągów to weź pod uwagę opory toczenia :)

205/55/17 trzeba dać majątek.

majątek nie majątek dawali to brałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mialem wczesniej fabryczne felgi 6,5X17 et49 i opony 205/50 teraz mam 7,0x15 et18 i opony 195/65 .

Plusy :

- 3 razy wiekszy konfort

- mniejsze spalanie

- 2 rzadziej zagladam do zawieszenia :lol:

Minusy :

- wyglad , chodz obecny wzor felg bardziej mi sie podoba

- troszke mniejsze trzymanie w zakretach ( jak ktos preferuje sportowy styl jazdy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Cóż, każdy ma to co lubi. Ja miałem kiedyś 17", teraz mam 15" i powiem, że już nigdy w życiu 17" mieć nie chcę, dziękuję bardzo. Co mi po wyglądzie auta, skoro przez 4 lata użytkowania musiałem 3 razy prostować felgi, co kosztowało mnie w sumie ponad 300,- zł? Cenię sobie przede wszystkim komfort jazdy, a ten mam zdecydowanie większy na 15". Poza tym amortyzatory nie dostają tak w tyłek na polskich dziurach. Dodajmy do tego koszt samych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam jako,że temat rozpoczęty to nie zakładam nowego-od wczoraj zmieniłem na zimowe 195 R15 jazda o niebo lepsza niż na 205 R16 jakie mam fabrycznie przypisane do auta.Letnie 205 są już dojechane i na wiosnę trzeba szukać coś nowego chodzi mi po głowie przejść na 195/60 R16 po prostu dla lepszego prowadzenia auta po Polskich drogach!tylko szukam gdzieś podpowiedzi,może jakiejś fotki jak to będzie się prezentować na aucie,baa bardziej na feldze czy czasem nie będzie to za szczupło?

Mile widziane podpowiedzi,a może te 205 są dobre tylko trzeba dobrać właściwą gumę chodzi tu a twardość-miękkość,nie wiem nie znam się zbytnio na oponach.Przejście na 195 robi dużą różnicę ale czy na 16 195 będzie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!