Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Grand Scenica 2006 roku

Ostatnio zaczęły mnie denerwować przednie drzwi od kierowcy jak i od pasażera. Otóż gdy je zamykam, muszę je przytrzymywać aby nie trzasły. Jest to trochę wkurzające, w aucie tej klasy drzwi zamykają się jak w starym fiacie 125p, trzask i huk,

Wcześniej się tym nie przejmowałem, lecz ostatnio miarka się przebrała gdy delikatny wiatr popchał lekko drzwi....domyślacie się co było później.

Już myślałem, że to wada wrodzona tego auta, lecz tylne drzwi zamykają się spokojnie i cicho, nawet używając znacznej siły nie ma efektu trzasku...

Wiem, że drzwi przednie są dużo cięższe i częściej się je używa ale bez przesady...korzystam czasami z auta teścia renault megane z 96 roku i tam takiego czegoś nie ma, cisza i spokój, słychać tylko delikatny odgłos zapadki z zamka...

Ma ktoś podobny problem??? Co odpowiada za delikatne zamykanie drzwi? Ma ktoś jakieś pomysły jak się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiada za to ta śmieszna "puszka" o wyglądzie ćwiartki koła, zamocowana pomiędzy zawiasami. To najczęściej pada w tych modelach. Na allegro do dokupienia nawet z możliwością doboru odcienia lakieru. A że towar ma powodzenie to i ceny takie sobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie,

 

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Niedawno kupiłem Megane, kombi. Drzwi tylne - zamykają sie jak marzenie, cichutko, nawet gdy się mocno walnie to domykają się z przyjemnym "gumowym" dźwiękiem.

Dla odmiany drzwi kierowcy i zwłaszcza pasażera nap.. ...powiedzmy że WALĄ jak szalone.

 

Doprowadza mnie to powoli do szału, ponadto - ile można się drzeć na pasażerów "No i czemu ty tak tymi drzwiami..." ^___^

 

@gojgien - napisałeś że ta 'puszka' odpowiada również za zamykanie drzwi. Z tego co mi się wydawało - byc może źle - to ten ogranicznik odpowiedzialny jest za wyczuwalny 'skok' drzwi podczas otwierania, czy rzeczywiście jego uszkodzenie może spowodować również nap.. ...walenie drzwi przy zamykaniu?

 

Czy ktoś to może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ogranicznik przytrzymuje drzwi w określonej pozycji i jeśli jest zepsuty może nie trzymać zarówno w jedną, jak i drugą stronę. (brak wyczuwalnych oporów pomiędzy progami) W poście na który odpowiadałem powodem trzaskania był wiatr, u Ciebie ludzie. A przyczynia się do tego, (pozwala na takie działanie) za luźno pracujący ogranicznik.

Metaliczny dźwięk może też być na samym zamku, jak zaskakuje za ucho przy karoserii może się z nim zderzać. No i popatrz cy masz uszczelkę na dole drzwi, ona też powinna przyhamować i lekko zamortyzować sam moment zamykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!