Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie o rygiel klapki wlewu paliwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o trwałość, to jestem w miarę spokojny, gdyż oprócz kleju udało mi się jeszcze połączyć oba elementy wkrętem :mrgreen: No chyba, że pęknie w innym miejscu :roll: W mojej okolicy jest kiepsko, jeżeli chodzi o zaopatrzenie szrotów w takie "pierdoły". Poza tym trzeba uważać, aby kupić dokładnie to co jest potrzebne, bo zauważyłem, ze w Scenicach, to klapki, zamki i tym podobne drobiazgi, zmieniają się częściej niż oficjalne wersje nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, ze na zdjęciu (zwłaszcza tym z prawej strony) widoczny jest (zrobiony właśnie w tym celu przeze mnie) ubytek plastiku ( w tym prostokącie tuż za pęknięciem). I właśnie jest to miejsce, którym został wprowadzony wkręt :mrgreen: Miałem zrobić zdjęcie jak to wyszło, ale przypomniałem sobie o tym, gdy już miałem wszystko zamontowane w autku :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

dzis zauważyłem że po zamknięciu samochodu zamek klapy wlewu paliwa nie zadziałał i można było go otworzyć. Na pewno działał kilka miesięcy temu a dziś sprawdziłem tylko dla tego bo usłyszałem tam jakiś dziwny trwający ok sekundy stały dźwięk po wyłączeniu samochodu.. który sie nie powtórzył i pewnie nie miał związku z awarią

 

Myśłałem że może ten bolec sie zaciął ale kilkakrotne przyciskanie nic nie pomogło.

 

co to może być. Myślę nad siłownikiem tylko zastanawiam sie czy po wykręceniu go nie wyskoczą jakieś błędy na kompie ( miałem tak jak akumulator wyciągnąłem) a także czy można jakoś sprawdzić ten siłownik domowymi sposobami. (pyta osoba nie zajmująca sie na co dzień elektryką)

 

wszelkie porady mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał jakiego masz Scenica byłoby łatwiej!

 

Przede wszystkim trzeba się dostać do siłownika w Scenicu I można się do niego dostać, od strony bagażnika. Chyba najprościej będzie po odkręceniu tapicerki. Choć niektórym udało się go wyjąć po wykręceniu lampy.

Jak będziesz miał dostęp do siłownika spróbuj poklikać CZ, powinien się wysuwać bolec. Jeżeli siłownik warczy to prawdopodobnie poszły tryby na bolcu, albo się ułamał.

Teoretycznie nie potrzeba dołączać akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do siłownika się nie dostaniesz.

U mnie w grand sceniku II musze zdjąć tapicerkę i mam dojście do siłownika. Tyle że jest on przykręcony do karoserii i nie wiem jak się dobrać do śruby, wlewu paliwa nie udało mi się ruszyć…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć.

 

Czy orientujecie się może jak się dostać do siłownika zabezpieczającego wlew paliwa w Renault Scenic 1.6 16V 2000 r.? Niedawno kupiłem używanego Scenica i po widzę, że zabezpieczeniu została tylko dziurka po trzpieniu i nic po za tym. Wlew nie jest zabezpieczony w ogóle. Nie wiem czy jest tam siłownik, czy został usunięty. Chciałbym się do niego dostać i zobaczyć co się dzieje. Szukałem w internecie i znalazłem kilka opcji, np. przez odkręcenie koła i nadkola, przez zdjęcie tapicerki w bagażniku lub przez demontaż tylnego reflektora. Nie wiem, która z tych opcji da mi najlepsze dojście do siłownika i która będzie najprostsza. Z góry dziękuję za wszelkie informacje na ten temat.

Zachęcam do użycia <szukaj>

Przeniosłem do odpowiedniego tematu, zachęcam do lektury

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!