Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] Wymiana klocków hamulcowych MEGANE


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego evolution1, masz wszystko rozebrać, ładnie wyczyścić i posmarować smarem miedzianym, śruby i bolce po których rusza się zacisk, styk klocków i mocowania zacisków, ale delikatnie, możesz również odciągnąć lekko gumkę na tłoczku hamulcowym i wpakować pod nią tego smaru.

siknac sztrzykawka pod gume?

A w jakim celu? A jak ten Twój motor-life spłynie sobie po tarczy to nie będziesz miał hamowania i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie wskazówki jakie znalazłem a dotyczące wymiany klocków.

Wymiana w ASO +klocki =300zł

Zakupiłem Textar-y ( 130zł w lokalnej hurtowni ).

Wymiana szybka i sprawna.

Warto również zaopatrzyć się w zacisk stolarski aby bez problemu poradzić sobie z tłokiem. Ja akurat miałem ale koszt zakupu jest niewielki.

Szkoda ,że nie miałem łączników stabilizatora, można było przy okazji bez problemu wymienić, stuka mi jeden ... pewnie prawy, bezproblemowy dostęp do obu stron.

 

pzdr >> mami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby nie męczyć się z wciskaniem tłoczka przy pomocy trzonka młotka, można go wcisnąć przed odkręceniem i zdjęciem zacisku za pomocą śrubokręta włożonego między tarczę i a klocek. Zawsze tak robię i nigdy nie miałem problemu aby coś ciężko schodziło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

W manualu napraw Renault Scenic, jest napisane które śruby należy traktować klejem do gwintów. Wymieniają nazwę preparatu Frenbloc, jednak nie potrafię tego znaleźć. Jakim klejem do gwintów można go zastąpić? Bo np. Loctite ma mocniejsze i słabsze wersje i o to pytam.

 

Myślę że odpowiedź na to pytanie powinna się znaleźć w tym podwieszonym temacie - w końcu chodzi o bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja jestem już po własnoręcznej wymianie tarcz i klocków tylnej osi.

Tarcze - SNR - KF155.78U 242,00 zł x 2 szt. (kompletne z piastą, łożyskiem i pierścieniem ABS)

Klocki Lukas TRW - komplet 79,00 zł

w sumie z przesyłką 586,40 zł

W sklepach w moim rejonie chcieli za same tarcze i to jeszcze nie orginały 370zł sztuka - idioci.

 

Z obserwacji - 109tys. przejechane - klocki się rozsypały po wyciągnięciu, zapieczone wszystko na amen (chyba nie były wymieniane od nowości). Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystko ok. Klocki musiałem z jednej strony lekko spiłować bo nie chciały wejść na blaszki.

Co do tłoczka dziwne, bo u mnie wystarczyło tylko go wkręcać bez jednoczesnego wciskania i weszły (wlew do zbiornika płyny hamulcowego oczyswiście był odkręcony). Po złożeniu autko na lekkim wzniesieniu zjeżdża - wcześniej stawało tak wszystko było zapieczone i ściskane :)

 

Narazie wszystko ok. Tarcze po przejechaniu 10km lekko obydwie tak samo rozgrzane ale to chyba normalka przy takim tarciu prawda?

 

Jeszcze tylko klocki przód wymienię za jakiś czas bo tam mam grube okładziny jeszcze na klockach.

 

P.S. No i dzięki za instrukcje i wszystkie informację pozostałych użytkowników - są zawsze bardzo pomocne!

Edytowane przez Martini26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może zrobię lekki odkop, ale warto zauważyć, że wielu z Was narzeka na zapach spalenizny i inne rzeczy a przy wymianie robicie kategoryczny błąd. Jeżeli zakładamy nowy zestaw klocki - tarcze to jest ok, ale jak zakładamy tylko klocki to koniecznie trzeba zeszlifować delikatnie brzegi klocka. W inym przypadku tarcza fioletowa murowana, a co za tym idzie hamulce też w pierwszej fazie są bardzo słabe.

IMHO niektóre klocki były jeszcze śmiało do jazdy patrząc na fotorelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Hej wszystkim

 

Odkop ...

Może komuś się przyda...znalazłem przypadkowo więc wklejam... u mnie od pewnego czasu blokuje sie zwalnianie/opuszczanie dzwigni ręcznego w MEGANE II PH II szukam nie mogę nic znaleźć... ma ktoś jakieś info co będzie do wymiany ? czy można to zrobić samemu?

a tu link http://motofocus.pl/technika/10840/tylne-hamulce-renault-megane-ii-poradnik-montazowy

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!