Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odnowienie lampy [scenic II]


Rekomendowane odpowiedzi

witam

miałem drobną stłuczkę, pękła przednia lampa - wymienili mi ją z oc sprawcy, no i teraz stara lampa wygląda na bardzo matową - widać znaczącą różnicę - znacie może sposób na odnowienie lampy? wypolerowanie? jakoś nie chcę kupować drugiej nowej.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spolerować, opisy jak polerować znajdziesz na wielu forach. Jedni używają tylko pasty inni wcześniej wyrównują bardzo drobnym wodnym papierem ściernym. Będzie lepiej ale idealnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypolerowanie?

Co chcesz polerować :) O ile się nie mylę to jet to plastik.

Czytałem kiedyś o tym, że ktoś się bawił w takie zabiegi ale pytanie na jak długo to wytrzyma :)

Posłużę się cytatem z renaultlaguna/forum:

"Zaczynamy oczywiście od wyjęcia reflektorów z samochodu, ( 15 min roboty).

Żeby odkleić szkła trzeba było się trochę napracować, wsadzamy je do piekarnika na 80 stopni 12 minut im wystarcza. potem szybko wyciągamy bo klej szybko zastyga. Przy pomocy szerokiego wkrętaka lub innego podobnego narzędzia podważamy szkło z kilku stron, najlepiej od dołu i wyciągamy, klej się ciągnie jak ser na pizzy :) .

 

Potem wiadomo trzeba wszystko dobrze umyć, ja dodatkowo pomalowałem na czarno matową farbą ten element plastikowy w lampie( teraz dużo lepiej to wygląda).

 

Ja zacząłem czyścić papierem wodnym o numerze 1000 , trzeba to zrobić bardzo dokładnie, a następnie papierem 2000 też wodnym. Klosz staje się wtedy matowy, ale nie należy się tym przejmować. Polerowałem przy pomocy wiertarki i tarczy z rzepem. a na niej nakładkę podobną do futra. Podobno dobra też jest tarcza z filcu, ale takiej nie posiadałem. Polerowałem wszystko pastą polerską zieloną, na sucho, trzeba dużo pasty nałożyć. Po umyciu wszystkiego reflektory wyglądają prawie jak nowe.

 

Składamy w odwrotnej kolejności,Żeby się sylikon rozpuścił wkładamy znowu do piekarnika na 15 min 80stopni. dociskamy szybkę , spinamy spinkami, ja obkleiłem jeszcze cały reflektor klejem z pistoletu żeby był szczelny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie interesowałem tym tematem i zdania są podzielone. Jest firma, która posiada kilka oddziałów w Polsce (większe miasta) zajmująca się car detailingiem (czy jak to się nazwa) i na moje pytanie o ponownym zamatowieniu powiedzieli że poza wiedzą i fachowością (bla bla bla) pokrywają je czymś w rodzaju lakieru. Ja już się miałem zabrać za swoje ale męczy mnie to iż efekt będzie mizerny i mówiąc szczerze to zastanawiałem się nawet nad zakupem lamp TYC - ale elektryk z ASO powiedział iż mają słabe styki elektryczne. Na nowe lampy mnie nie stać, albo inaczej nie są warte tych pieniążków i jak narazie czekam, czekam sam nie wiem na co...

W sumie tak się zastanawiam to licząc koszty to może jednak warto rozważyć zakup tych TYCów bo nawet jeśli będzie z nimi coś nie tak to w cenie orginalnego kompletu mam 3 komplety TYCa. Może jednak warto - sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem w swojej Lagunie plastikowe reflektory. Używałem pasty Automax kolega w Audi 80 używał papieru wodnego 2000 i pasty Tempo. Naprawdę plastikowe reflektory dają się polerować. Oczywiście polerowaliśmy bez wyjmowania i rozklejania lamp. Okleiłem tylko elementy wokół lamp taśmą, żeby nie polerować błotnika i zderzaka. Jedynym mankamentem jest to, że po pewnym czasie matowieją znów. Ale Tyc-e też szybko matowieją. Na koniec jeżeli masz plastikowy nie malowany zderzak to warto zasłonić go na większej powierzchni. Po paście polerskiej zostały mi plamy na listwie zderzaka.

Edytowane przez makuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!