Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektyczne składane lusterka zewnętrzne - montaż?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem mianowicie nie składa mi się lewe lusterko ani drgnie nie słychać żeby cokolwiek drgnęło. Prawe natomiast działa bez zarzutu. I teraz moje pytanie ponieważ nie mam pojęcia czy to wina lusterka czy elektryki a nie mam jak tego sprawdzić czy jak podłączę prawe lusterko do lewej kostki i wtedy spróbuje złożyć to zadziała. to ma jakiś sens w ogóle i czy jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens i jest możliwe ale musisz lusterko trzymać w rekach, bo go nie przykręcisz.

Wiadomo- nie ta strona i odwrotna podstawa.

Przewody w kostkach są jednak w tych samych miejscach. piny 7,8,9

Może także działać odwrotnie. Tzn może składać jak przełącznik ustawisz na rozkładanie

Możesz także, po zdemontowaniu niedziałającego lusterka podać napięcie 12V na jego piny 7 i 9. Jeśli nie zadziała po pierwszym podłączeniu, to zamień przewody by zmienić polaryzację.

W instalacji auta też tak się to odbywa. Zmiana polaryzacji na tych przewodach powoduje składanie albo otwarcie lusterka.

Piny 7,8,9 to piny drugi od lewej, środkowy i drugi od prawej w dolnym rzędzie jak patrzysz w kostkę.

8 jest podłączona tylko w sceniolach, przez ten przewód biegnie sterowanie jak lusterko jest poskładane, a otwierasz drzwi, by samodzielnie się otwarło jeszcze przed nimi.

Meganki II ten 8 pin mają wolny (bo lusterko jest na drzwiach i nie musi się samoczynnie z wyprzedzeniem otwierać) i do siłownika lusterka biegną tylko 2 przewody z pinów 7 i 9, którymi doprowadzone jest zasilanie ze zmienną polaryzacją, tak samo jak w sceniolach..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!