FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: przegrzanie silnika, olej w układzie chłodzenia megane - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

przegrzanie silnika, olej w układzie chłodzenia megane

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   paoss 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane i phII
  • Silnik:1.6 16V Benzyna
  • Przebieg (tys.km):145

Napisano 02 czerwiec 2011 - 17:50

Kolejny niepokojący temat (trochę dużo teraz się dzieje z moją renatką)

niepokoi mnie dziwny objaw, bardzo szybkie nagrzewanie silnika.
niby wskazówka nie przekracza normy ale silnik staje się bardzo szybko gorący, jakby przegrzany, wszytkie elementy i węże są strasznie gorące po 1 km spokojnej jazdy. po wymianie rozrządu i uszczelki głowicy zauważyłem plamy oleju w zbiorniczku płynu chłodnicy.

nie wiem na ile to wina panujących wysokich temperatur a na ile zapowiedź jakiejś nowej poważnej awarii, ostatnio zgasła mi na wolnych obrotach gdy stałem na światłach, zanim odpaliła musiałem trochę pokręcić rozrusznikiem...

uszczelka głowicy jest nowa, rozrząd niby uszczelniony, silnik suchutki, ale nie była wymieniana pompa oleju, czy to może być przyczyna nieprawidłowego działania układu chłodzenia, a może to po prostu pozostałości po naprawie głowicy i zaworów?
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawel 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II Grandtour
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):129

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:09

Wyświetl postUżytkownik paoss dnia 02 czerwiec 2011 - 17:50 napisał

uszczelka głowicy jest nowa, rozrząd niby uszczelniony, silnik suchutki, ale nie była wymieniana pompa oleju, czy to może być przyczyna nieprawidłowego działania układu chłodzenia, a może to po prostu pozostałości po naprawie głowicy i zaworów?

Wadliwa, lub źle założona uszczelka (np. głowica nie dokręcana kluczem dynamometrycznym, tylko na czuja).
:)
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:12

Wymień termostat! Nie wiem czemu ale po wymianie rozrządu czasami tak się dzieje, ze on się przycina.
Co do oleju to istnieje jedno wytłumaczenie. Głowica nie została odpowiednio przykręcona. Może to mieć też związek z przegrzewaniem się silnika.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   paoss 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane i phII
  • Silnik:1.6 16V Benzyna
  • Przebieg (tys.km):145

Napisano 04 czerwiec 2011 - 07:44

mechanik wziął na siebie odpowiedzialność za ten olej w układzie chłodzenia... kazał jeździć i się nie przejmować.
tłumaczył że olej to mogą być pozostałości po remoncie, faktycznie niewiele go jest i w zbiorniczku więcej się nie pojawia... ale zawsze lepiej dmuchać na zimne ;0
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1