Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przegrzanie silnika, olej w układzie chłodzenia megane


paoss

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny niepokojący temat (trochę dużo teraz się dzieje z moją renatką)

 

niepokoi mnie dziwny objaw, bardzo szybkie nagrzewanie silnika.

niby wskazówka nie przekracza normy ale silnik staje się bardzo szybko gorący, jakby przegrzany, wszytkie elementy i węże są strasznie gorące po 1 km spokojnej jazdy. po wymianie rozrządu i uszczelki głowicy zauważyłem plamy oleju w zbiorniczku płynu chłodnicy.

 

nie wiem na ile to wina panujących wysokich temperatur a na ile zapowiedź jakiejś nowej poważnej awarii, ostatnio zgasła mi na wolnych obrotach gdy stałem na światłach, zanim odpaliła musiałem trochę pokręcić rozrusznikiem...

 

uszczelka głowicy jest nowa, rozrząd niby uszczelniony, silnik suchutki, ale nie była wymieniana pompa oleju, czy to może być przyczyna nieprawidłowego działania układu chłodzenia, a może to po prostu pozostałości po naprawie głowicy i zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka głowicy jest nowa, rozrząd niby uszczelniony, silnik suchutki, ale nie była wymieniana pompa oleju, czy to może być przyczyna nieprawidłowego działania układu chłodzenia, a może to po prostu pozostałości po naprawie głowicy i zaworów?

Wadliwa, lub źle założona uszczelka (np. głowica nie dokręcana kluczem dynamometrycznym, tylko na czuja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat! Nie wiem czemu ale po wymianie rozrządu czasami tak się dzieje, ze on się przycina.

Co do oleju to istnieje jedno wytłumaczenie. Głowica nie została odpowiednio przykręcona. Może to mieć też związek z przegrzewaniem się silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wziął na siebie odpowiedzialność za ten olej w układzie chłodzenia... kazał jeździć i się nie przejmować.

tłumaczył że olej to mogą być pozostałości po remoncie, faktycznie niewiele go jest i w zbiorniczku więcej się nie pojawia... ale zawsze lepiej dmuchać na zimne ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!