Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany pasek rozrządu 1.9 dti


dagobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Wczoraj zerwał mi się w aucie pasek rozrządu czy ktoś wie ile w mało optymistycznym wariancie może kosztować taka impreza :-?

pasek wymieniłem przy 75 tkm przejechal 23tkm tj. do 98tkm i strzelił.Bylem dzis u mechanika rozebrał, masakra totalna. Zaczynam zbierac kasę tylko to mi pozostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj w dieslu zerwany pasek to masakra.

Optymistycznie to wymiana wszystkich zaworów, planowanie głowicy i prowadnice zaworów itp. Przy ośmiu zaworach (nie wiem ile ich jest w 1,9dTi) to koszt ok. 1500-2000zł

Jeżeli do wymiany będzie jeszcze wałek, klawiatura, głowica to już lepiej znaleźć kompletną głowicę ze szrotu i doprowadzić do dobrego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem cały silnik 1.9 dTi (bez elektroniki) na allegro za około 3000zł,a co do zaworow to dTi ma ich 8. Zerwany pasek to nic dobrego, zawsze jak ja albo ojciec kupowal auto to zmienialismy pasek praktycznie na samym poczatku. dagobert, mozesz napisac ile tys. zrobiles na pasku, czy byl oryginalny czy zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek wymieniłem przy 75 tkm przejechal 23tkm tj. do 98tkm i strzelił.

Raczej nieoptymistyczny temat 23000km i pękł. Jakiej firmy był pasek (tak z ciekawosci) ?

Pozatym wcale nie musi byc tak zle. W silniku iveco diesla (nie pamietam pojemnosci) tez jest kolizyjny silnik i tez pasek strzelił. Skończyło sie na wymianie dwóch zaworów i regeneracji głowicy. Koszt 400zł+nowy rozrząd. Ale z drugiej strony Renault to taki "Francuski Numer" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek był firmy Gates , ale teraz właśnie czytałem w necie , że ponoć jakaś tam partia tych pasków szybko się rwała. No to miałem pecha :-/ Ciekawy jestem jak po naprawie będzie się zachowywał silnik. Jedni twierdzą , że to już będzie złom inni zaś , że spokojnie można będzie jezdzić dalej , hmmm.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które silniki megane I są niekolizyjne?

 

No wlasnie nie wiem, stad moje pytanie;)

 

Szkoada, ze sa.. ale coz.. Trzeba uwazac.. :mrgreen:

 

Jeżeli zastosujesz zasadę

1/ wymiany rozrządu srednio co 70 tys km lub co 5 lat, a nie jak podają w instrukcji 120

2/ za każdym razem wymienisz rolke napinacza niezależnie od jej stanu

3/ co dwie wymiany rozrządu, wymienisz też pompe wody, a w starszych samochodach z dużym przebiegiem również uszczelniacz wałka rozrządu

to nie musisz sie za mocno obawiac.

 

Pamiętaj też, aby silnikiem nie szarpac i nie palić go na tzw "pych". Gwałtowne puszczenie sprzegła nie musi, ale może spowodować przeskoczenie paska o ząbek lub nawet kilka i wtedy skutki...... takie jak przy pękniętym pasku. Głowica do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!