Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterowanie szybą odwrotne ale...


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak .Każda z szyb sterowana miejscowo działa poprawnie ,ale ..ta szyba pasażera siedzącego za kierowcą sterowana z panela kierowcy już działa w odwrotną stronę .Ponoć poprzedni właściciel wymieniał lusterko wraz ze sterowaniem i może coś przekombinował .Nie było by problemu bo raczej pilnuje zamknięcia szyb ale zdarza się że zamykając z pilota autko 2x nacisne zamknięcie co uruchamia domykanie szyb i wtedy ta jedna jedyna idzie w dół.Moje pytanie to :Gdzie może tkwić błąd ,co z tym zrobić i czy samodzielnie jest to wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zasilanie silników przechodzi przez panel sterowania kierowcy?Bo sterując miejscowo siedząc przy każdej z szyb jest dobrze ,jedynie z panela kierowcy ta jedna szyba działa odwrotnie i podczas autodomykania idzie w odrotną strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to gdzieś jest odwrotnie podłączone zasilanie do przycisku w drzwiach kierowcy.

Mam fotkę jak to u mnie wygląda lecz była robiona w innym celu, tak więc może być mało przydatna. Wklejam jednak, może się przyda, tym bardziej, że w brązowej kostce to właśnie ta strona od lewej tylnej szyby jest widoczna. (kolory przewodów)

19022011013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłubać zespół wyłączników, zaopatrzyć się w schemat i prześledzić poprawność połączeń.

Błąd może być także na złączce pomiędzy drzwiami i słupkiem. Mogło coś zostać niewłaściwie podłączone w czasie zmiany sterowania lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo- cytat z tamtego tematu:

Zauważyłem że tylne szyby działają odwrotnie niż przednie tzn. żeby opuścić tylną szybę trzeba przycisk podciągnąć do góry, żeby zamknąć trzeba przycisk wcisnąć do dołu.I tak jest z miejsca kierowcy i na tylnych siedzeniach tak samo.Przednie szyby działają poprawnie

Tu szyba z tylnego przycisku działa poprawnie a z przedniego odwrotnie. Zmiana przy samym silniku spowoduje odwrócenie tej zależności ale nie usunie problemu. Tak wiec diagnoza i sposób z tamtego tematu, są na 100% niepoprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem nie usuniety ale doszły nowe problemy .:(Nie działają mi tylne przeciwmgielne (czy to może mieć związek z kabelkami przy szybie).I pytanko następne ,czy blokada zamykania drzwi tylnych(z panela kierowcy)blokować powinna też tylne szyby?.Kurde coraz więcej widze w tym aucie mankamentów .Ale jeżdzi się wyśmienicie :)))

 

PS

schematu nie znalazłem dlatego nie grzebałem ,czekam na jakąś życzliwą duszyczkę co mi go podrzuci

Edytowane przez tomszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana blokada nie pozwala na otwarcie tylnych drzwi od środka, można tylko z zewnątrz, oraz odcina sterowanie szybami z przycisków w tylnych drzwiach. Sterowanie tymi szybami z panela kierowcy nadal jest możliwe.

Co do przeciwmgielnych, to w tym modelu jest tylko jedno w lewej tylnej lampie. Może po prostu żarówa odmówiła współpracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odwrotne działanie szyby jest spowodowane prawdopodobnie podmienionym sterownikiem na silniku jeżeli jest to wersja z sterownikiem na 6 pin ja wsadziłem u siebie taki sterownik z meganki do scenic z prawych drzwi na lewe i mam odwrotnie na guziku sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!