Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z fotkami sie wstrzymaj, jade po poludniu do elektryka to sie zobaczy, dziekuje za wszystkie twoje podpowiedzi :-) Dam zapewne znac ile mnie to kosztowalo. Jeszcze raz dziekuje za cierpliwosc :mrgreen: Niestety w aucie nie bede grzebal, wrrrr, nie mam czasu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej,

wiec elektromechanik mnie olal a umowilem sie z nim na odpowiednia godzinke (wyzalilem sie w dziale warsztatow :>), dzisiaj rano wsiadam do bolidu i jakiesz jest moje zdziwienie, ze nawiew znow dziala. Jak przestal dziala wczoraj to stal na mrozie (-1 bylo na termometrze) i potem juz nie raczyl wstac i jak postal znow dzisiaj to eureka, ciekawe czy zdechnie dzisiaj po poludiu :mrgreen:

Ciekawe co to? Moze jakas wiazka na stykach? Ktos moze mial taki szalejacy nawiew?

 

@Szmelman: jakbys mial czas (nie nalegam) i przypadkiem pstryknal pare fotek dla mnie to bede bardzo wdzieczny, na pewno przydadza sie tez innym! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szmelman: czekamy na zdjecia ;P

 

A tak powaznie, to zdjalem prawa oslone podszybia (kolo akumulatorka), sa tam pod szyba dwa przekazniki (zolte, RELAY 1 & 2), obydwa wygladaja dosc dobrze (sa zolte i wygladaja na nowe).

 

Dzisiaj przy parkowaniu walnalem oponami o kraweznik :mrgreen: i naweiew przestal dzialac, slychac bylo tylko takie tyk tyk tyk jak wlaczalo sie nawiew. Ale niewialo, poruszalem wiazka jakas kolo silnika wycieraczki i zaczelo dzialac ale znow nie dziala jak wlasnie zszedlem do samochodu :/ Wrrrr, nie umialem sie dostac do bezpiecznikow z lewej akumulatora poniewaz go ie wyjalem :/ i nie daje rady odpiac tej skrzyneczki (nie wiem jak ja odpiac od scianki).

 

Wiec nawiew nadal nie dziala, pozostajemi chyba tylko obejrzec panel sterowania w megi, mam nadzieje, ze to bedzie gdzies tam. Bo innych pomyslow juz nie mam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była zawilgocona kostka łącząca silniczek nawiewu z instalacją. Oczyściłem kontaktem, a później zaizolowałem. W mojej megane jest ona pod plastikiem pod wycieraczką kierowcy. Wycieraczki nie trzeba ściągać wystarczy uchylić ta osłonę. Zdiagnozowałem pukając lekko śrubokrętem w kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka bardzo, ale nie mam aktualnie dostępu do netu w domu i nie mogę wpiąć fotek. Jak ci pyka to na 88% przekaźnik, jak na moje. Sprawdz te pod szybą. Mogą wyglądać na dobre z zewnątrz. Może któraś nóżka jest upalona, albo w środku sie przepalił. Mój też wyglądał dobrze.

 

A jeżeli chodzi o bezpieczniki to skrzyneczka przykręcona jest na 2 srubki, chyba trzynaski. Bardzo kiepski dostęp.

 

Daj znać jak CI idzie, a ja postaram się dopiąć foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

:mrgreen: Mialem wlasnie jedno podejscie do tego plastiku, zdjalem ten plastik od filtru p-p i nie udalo mi sie odgiac tgo plastiku ktory zachodzi na wycieraczki.

Zebym nie polamal, mozesz mi powiedziec czy z lewej czy z prawej strony tego plastiku pod wycieraczka kierowcy? I mniej wiecej gdzie moge ta kostke znalesc, jakies znaki szczegolne? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielossss spoko :mrgreen:

Sam sie skapnalem, ze ni huhu tam u mnie nie ma :-)

 

Sprawdzilem elektrycznie dwa przekazniki w komorze akumulatora i sa okej - ale to chyba nie te przekazniki. Zabralem sie z kolega za rozkrecanie panelu z pokretlami od nawiewu etc. zobaczymy jutro, ale foty by sie dzisiaj przydaly :-)

 

Nie dobralem sie jeszcze do tych bezpiecznikow z prawej od aku (patrzac od strony kierowcy) nie mam jak na razie.

 

PS: czy mozecie mi wskazac na schemacie elektorycznym do meganki gdzie jest ten przekaznik, ktory podobno sie tak psuje i przez niego nie dziala nawiew? Schematy zaczynaja sie od str. 285 w ksiazce "sam naprawiam" - tej do zassania z FTPa.

 

[ Dodano: 2007-03-09, 14:10 ]

Problem zlokalizowany u mnie, wiazka nawiewu po prawej od akumulatora (na dnie wneki na aku), jako podejrzana, okazala sie przepalona, musze kupic nowa, dam znac ile kosztuje taka wymiana / kostka (gniazdo). W weekend zrobie najprawdopodobniej foty tego gniazda dla forumowiczow.

 

[ Dodano: 2007-03-12, 09:18 ]

Jak obiecalem daje zdjecia:

 

1. Wnetrze przedzialu na aku:

 

wnetrze011173690469.JPG

 

2. Lepsze spojrzenie na wiazke nawiewu:

 

wnetrze021173690614.JPG

 

3. Gniazdo wiazki (jak widac upalone):

 

KOSTKA011173690422.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nikt nie potrzebuje ;-)

Jest trochę pisania gdybym chciał to dokładnie opisać.

W jednym zdaniu - trza wymienić tranzystor - dodam, że dojście dość parszywe aby to wyjąć :-/

 

No to znalazla sie osoba która potrzebuje Twojego opisu... :mrgreen:

Przypomnę tylko ze chodzi o przypadek kiedy dmuchawa działa na wszystkich biegach na MAXA...

 

niecierpliwie czekam na pomoc:)

 

EDIT: to jak doczekam sie ????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Posiadam Megane 1,9 DTI z 11.97r. z klima.

Działa mi nawiew tylko na 6 biegu.

 

Probowalem dostac sie do elementu opisanego wczesniej - ale to co zastalem w miejscu gdzie on powinien byc jest znacząco rózniące się od części pokazanej na zdkjeciach. NIe ma tam spirali tylko jest cos ala radiator.

 

Moze w tym modelu znajduje się to gdzie indziej??

 

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!