Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z kartą- zamykaniem, otwieraniem drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem w mojej Megane 2 ph I (2004 r). Nie mogę zaknąć drzwi przy użyciu żadnej z kart (nie jest to system hands free). Karty działają o tyle, że mozna za ich pomocą odpalic samochód. Jednak nie można go zamknąć. Wciskanie przycisku zamykania lub otwierania na kartach nie powoduje żadnego stuku zamków w drzwiach. Natomiast wciśnięcie wewnątrz pojazdu przycisku do zamykania wszystkich drzwi a także przycisku do zamykania drzwi tylnych powoduje zamknięcie drzwi. Sprawdziłem bezpieczniki te z lewej strony kierownicy- są ok. Baterie w kartach sa nowe. Nie wiem, może to śmieszne, ale czy nie ma to związku z wizytą w sewisie klimatyzacji (cos się stało/ odłączyło podczas wyjmowania schowka w celu wymiany filtra kabiny, podczas wpuszczania pianki w nawiewy albo w miejsce gdzie był filtr)? A może to, że co 15-20 min włączałem zapłon przyciskiem START/ STOP z włożoną kartą , bo wyłączały się wentylatory, a ozonowałem auto i chciałem żeby działały godzinę? Sam nie wiem- wcześniej było wszystko ok, teraz karty nie działają

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Edytowane przez grzesiek_5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to związek z czyszczeniem klimy, poczytaj na forum było kilka takich tematów. Podczas odgrzybiania płyn musiał dostać się do elektroniki najprawdopodobniej, tam jak bezpieczniki są w kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę do diaska spać w samochodzie podczas gdy reszta będzie w hotelu:)).

Możesz- nikt nie zabrania. By jednak spać spokojniej, wiedząc, że auto jest zamknięte, potrenuj zamykanie i otwieranie kluczykiem schowanym w karcie. :)

Co zaś tyczy się samej usterki. Wydaje mi się, że jak wyjmowałem schowek pasażera u siebie ale w SCENIOLU Drugim, to właśnie z prawej strony konsoli była wtyczka od wewnętrznej anteny do karty.

Ale powtarzam: Nie dam sobie nic obciąć/ ukręcić, za wiarygodność tej informacji.

Poza tym ja mam HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mogę potrenować, ale zamykanie i otwieranie w kluczyku w karcie dotyczy tylko jednych drzwi-kierowcy. Reszta się nie zamyka z kluczyka. Być może jest to skutek awarii, ale ... ,sorki ale szczerze potrzebuję pomocy, mam Renię Megii II i SZCZERZE potrzebuję informacji jeśli ktoś z WAS o wielcy wie, to proszę dajcie znać.

 

Kefalari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko drzwi kierowcy zamykają się z kluczyka. Pozostałem mają obok zamka otwór i plastikowy "krzyżak" w nim. I ten krzyżak należny delikatnie przekręcić kluczykiem o jakieś 1/4 obrotu. I wtedy drzwi będą zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kierowcy również mają ten myk z dziurką, plastikiem i jego przekręcaniem. O tym patencie właśnie myślałem pisząc o zamykaniu, jak również z wykorzystaniem przycisku zamykania centralnego na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, mam podobny problem, próbowałem wymienić obudowe karty, myslałem ze wszystko poszło ok ale po wymienieniu obudowy karta nie otwiera drzwi, macie może jakies pomysły?. Dodam tylko że samochód odpala gdy wkładam karte do czytnika. Jedyny problem jest z otwieraniem i zamykaniem. Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez kaczyone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Jestem posiadaczem SCENICA 2 z 2005r mam podobny problem od jakiegoś czasu zaczął szwankować pilot. Na początku co któryś raz samochód się otwierał lub zamykał. Obecnie żaden pilot nie działa. Dodatkowo na wyświetlaczu podczas uruchomienia samochodu pokazuje się komunikat aby wyjąć kartę. Baterie w pilotach są nowe, bezpiecznika są dobre. Odłączenie akumulatora lub bezpiecznika (HCL) czy jakoś o takim skrócie i ponowne włączenie nic nie dało. Czy ktoś może mi pomóc z tym problemem. Ktoś miał podobny? Dodaję iż magik od dorabiania kluczy sprawdzał karty wysyłają fale więc są sprawne. Czekam na podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A gdzie znajduje się bezpiecznik

(HCL) w Megane ii phi

Dnia 20.07.2017 o 19:24, Mario872379 napisał:

Witam. Jestem posiadaczem SCENICA 2 z 2005r mam podobny problem od jakiegoś czasu zaczął szwankować pilot. Na początku co któryś raz samochód się otwierał lub zamykał. Obecnie żaden pilot nie działa. Dodatkowo na wyświetlaczu podczas uruchomienia samochodu pokazuje się komunikat aby wyjąć kartę. Baterie w pilotach są nowe, bezpiecznika są dobre. Odłączenie akumulatora lub bezpiecznika (HCL) czy jakoś o takim skrócie i ponowne włączenie nic nie dało. Czy ktoś może mi pomóc z tym problemem. Ktoś miał podobny? Dodaję iż magik od dorabiania kluczy sprawdzał karty wysyłają fale więc są sprawne. Czekam na podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!