Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ilość kilometrów do przejechania na rezerwie


Viniu

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę zależy od aktualnego średniego spalania. U mnie zazwyczaj wskazanie km. do przejechania zanika od 90 km., czyli teoretycznie w baku jest jeszcze ok 6,5 litra benzyny. Jak średnie spalanie jest niskie, poniżej 6l/ 100 km, to dane o zasięgu znikają wcześniej, np. przy 100 km. Inna sprawa, że praktycznie w każdym samochodzie jest dodatkowa ukryta rezerwa, a zaniżanie zasięgu jest celowe w celu przymuszenia kierowcy do niezwłocznego udania się do CPNu. W AŚ był bodaj taki test, wszystkie testowane auta różnych marek przejechały ponad 100 km na rezerwie, zanim się zatrzymały z powodu suchego baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezerwa zapalana jest na podstawie tego co tam sobie komputerek wyliczy, a nie na podstawie wskazań pływaka? To nie to, że ja lubię jeździć z "komornikiem" zapalonym na desce rozdzielczej ;) Ale, że nie ufam elektronice to wolę wiedzieć ile fizycznie paliwa jest w baku w momencie jak lampka się zapala.

A tak przy okazji. Czy Megane II po prostu nie wyświetla spalania litrów na godzinę czy da się to jakoś włączyć, bo przy początkowej prędkości w chwilowym spalaniu po prostu nic się nie wyświetla.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala się jak jest 6 litrów a wyświetlony pozostały możliwy przebieg zależy od średniej spalania. Może to być dajmy na to 140 km lub 80 km. Inna sprawa, poziom paliwa nie jest mierzony przez pływak w sposób ciągły. Pływak podaje faktyczny stan paliwa po zgaszeniu silnika, podczas jazdy poziom paliwa jest wyliczany przez komputer na podstawie tego ile paliwa poszło przez wtryskiwacze.

Chwilowe spalanie wyświetla się po przekroczeniu 30 km/h. Litry na godzinę to chyba wyświetla w trybie testowym wyświetlacza ale nie jestem tego pewien.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezerwa zapalana jest na podstawie tego co tam sobie komputerek wyliczy, a nie na podstawie wskazań pływaka?

Dokładnie. Z przeliczenia wynika że rezerwy jest między 6 a 6.5 litra ale myślę że tak naprawdę jest minimum 8

 

Dodano: 08 wrz 2016 - 17:46

A tak przy okazji. Czy Megane II po prostu nie wyświetla spalania litrów na godzinę

Tego niestety nie ma w renówkach a szkoda. Po spalaniu na biegu jałowym można wnioskować, czy silnik pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Megane II po prostu nie wyświetla spalania litrów na godzinę czy da się to jakoś włączyć

W trybie testowym jest ta opcja. Tylko głupio się jeździ z choinką na desce :mrgreen: . Spalanie mogę powiedzieć, oscyluje w granicy 1,2l/h przy zimnym silniku i 0,7-0,8l/h przy rozgrzanym na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to silnik stacjonarny, więc ta opcja nie jest potrzebna,

Sedno sprawy, w życiu nie chciałbym mieć takiej opcji wyświetlania :applause: . Wolę te swoje ile litrów na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!