Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ilość kilometrów do przejechania na rezerwie


Viniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój drugi po przywitaniu się post na forum i od razu przejdę do rzeczy.

 

Otóż "problem" polega na tym, że po zapaleniu się "rezerwy" przestaje wyświetlać się dystans możliwy do pokonania. Żeby uściślić to sytuacja wygląda tak, że póki sobie jadę (nie gaszę auta) to wszystko jest OK, pokazuje ładnie, że mam ileśtam kilometrów do pokonania do kompletnego "zera" w baku. Jednak kiedy tylko zgaszę silnik i ponownie uruchomię auto, to w pozycji komputera, gdzie powinno pokazywać ilość kilometrów do przejechania pokazują się kreski " --- ".

 

Nie wiem, być może jest to normalne, typowe i tak ma być, ale nie wydaje mi się to logiczne zwłaszcza, kiedy jedziemy już na rezerwie fajnie wiedzieć, czy mam jeszcze paliwa na 50, czy tylko 10km. Czy więc u Was jest tak samo, czy jednak muszę coś naprawić ??

 

Z partyjnym pozdrowieniem :)

Edytowane przez Viniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne zachowanie. Jak się zapala rezerwa to trzeba wlać i tyle. Jakbyś wyjeździł paliwo do końca i auto by zgasło w czasie jazdy to byś miał pretensje, że źle wskazuje :)

Wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viniu wyjmij całą pompe paliwową z baku i zobacz tą płytke co jest ,bo możesz mieć tak jak ja mam że są już wyjechane te druciki co jeździ pływak po tej blaszce .Ja mam taki sam objaw jak ty i według mnie robi sie tak dlatgo że ktoś miał tylko w baku np. 10 litrów paliwa i jak wyjeżdził to znów lał 10.Rozumisz o co mi chadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za wyjaśnienie :) Przynajmniej wiem, ze wszystko mam w porządku :) Przyznaję, że nie dawało mi to spokoju, bo każdym aucie z jakim miałem dotychczas do czynienia komputer pokazywał dystans co do ostatniego kilometra.

 

Teraz jestem spokojniejszy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, być może jest to normalne, typowe i tak ma być, ale nie wydaje mi się to logiczne zwłaszcza, kiedy jedziemy już na rezerwie fajnie wiedzieć, czy mam jeszcze paliwa na 50, czy tylko 10km.

 

Logiczne jest, załóżmy że jedziesz autostradą zapala się kontrolka rezerwy a komputer wskazuje że możesz przejechać ok 100 km ( możemy złożyć że w zbiorniku masz ok 5,5 l paliwa ). Po paru kilometrach wjeżdżasz do dużego miasta i wpadasz w korek, następuje radykalna różnica w spalaniu i to co starczało na 100 km obecnie starczy na 50 km. Pół biedy jak cały czas kontrolujesz ilość paliwa ale jak zapomnisz to masz pozamiatane a tak nie wiedząc na ile Ci starczy szukasz od razu CPN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest też w Scenicu III. Jest rezerwa to nie patrz ile na niej przejedziesz tylko szukaj stacji. Poza tym to zabieg psychologiczny: jak nie masz pewności na ile ci starczy paliwa to wiesz , że musisz zatankować. Gdyby pokazał ci , że przejedziesz jeszcze 7 km to pewnie byś jeździł przez 6,5 km będąc przekonanym ,że przecież paliwa napewno Ci styknie. Poza tym jest napisane w instrukcji: Jak zapali się rezerwa to trzeba niezwłocznie zatankować i tyle.

Opisując to bardziej obrazowo , pomyśl: masz beczkę 60 litrową , nalej do niej np 4 litry wody . Jaki będzie w niej poziom cieczy? Prawie zerowy , bo rozleje się to po dnie i prawie nie będzie widać. A pompa paliwowa przecież musi być zatopiona w paliwie.Poza tym auto jest w ruchu i ta resztka paliwa lata po baku z kąta w kąt i zamiata ewentualny osad i jakieś tam syfy, Bo zawsze się coś nazbiera. Jeśli tylko możesz sobie pozwolić na taki luksus - to zawsze tankuj do pełna i nie schodź poniżej rezerwy.

Mam nadzieję, że Ci pomogłem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam i chciałbym jeszcze wrócić do tematu - przeglądając forum wydało mi się to najbardziej odpowiednie miejsce :)

W moim przypadku komputer wcale nie pokazuje ilości km do przejechania ( tylko: range --- ).

Pozostałe wskazania (między innymi ilość paliwa, rezerwa ) są prawidłowe.

Chciałbym poznać opinie użytkowników na ten temat.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej pisali to jest prawidlowe mam jeszcze na stanie lagune II i megane II wszystkie na DCI i w kazdym tak samo sie robi czyli jak zaswieci sie rezerwa to juz nie pokazuje dystansu do przejechania tylko powinienes szukac stacji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę kotleta bo mnie też nurtował fakt, że na rezerwie nie wyświetla się zasięg. Uspokoiło mnie, że to normalne zachowanie, ale pytanie przy jakim poziomie paliwa zapala się ta rezerwa w Megane II phI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!