Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania w podsufitce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Megane II ph I GT i następujące 2 problemy (piszę w jednym temacie aby nie spamować kilkoma):

1) podczas jazdy sporadycznie (zależy od obrotów oraz od drogi jaką jadę) coś drga w podsufitce, jakby kabelek pomiędzy przednią a tylną lampką wewnętrzną. Niestety nie da się tam dojść, po zdemontowaniu lampek widzę tylko że idzie tam jakaś taśma a nie kabelki no i z przodu oraz z tyłu otworu są tam wmontowane takie przegrody z jakiegoś tworzywa gąbkopodobnego <piwko>

Trafia mnie jak w samochodzie jest cisza a tu nagle coś drga i brzęczy w podsufitce... Czy ktoś już tak miał i to jakoś opanował?

2) prawie wszyscy Meg II mają chyba problem z łuszczeniem się tej gumowej powłoki na uchwytach wewnętrznych na drzwiach z przodu. U mnie ta guma nawet nieźle zchodzi i chciałbym ją całkowicie zetrzeć. Aby to zrobić dokładnie (dotrzeć do wszystkich mniejsc) muszę zdemontować całe uchwyty - czy ktoś mi napisze jak to zrobić w prosty sposób? Od razu mówię że w tych tematach jestem lajkonikiem i wolałbym opis skrajnie łopatologiczny :notacrook:

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) makuli walczył z podobnym brzęczeniem, ale nie wiem czy problem rozwiązał. Skontaktuj się z nim.

ad 2) czytaj na forum bo jest o tym duży temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale "czytaj na forum" mi nie pomaga... Forum oczywiście przekopałem zanim założyłem temat. Owszem jest temat w którym użytkownicy piszą co zrobili z tym uchwytem (czy pomalowali, czy okleili itp), ale instrukcji zdejmowania uchwytu nie znalazłem.

 

Niestety, łatwiej jest zadać pytanie niż otrzymać odpowiedź.

 

Z pierwszym problemem sobie poradziłem. Gdyby ktoś kiedyś miał to samo, podpowiem. Drgania (brzęczenie, drżenie) spowodowane były odklejoną nalepką! Prawdopodobnie jest to nalepka producenta (jakieś numery, oznaczenia), która odkleiła się i powodowała drgania. Bardzo trudno było ją wytargać, potrzebny był drut i sporo cierpliwości. Korzystałem w otworu w którym jest osadzona przednia lampka wewnętrzna, tych gąbek nie urywałem.

 

Uchwyt też chyba wiem jak zdjąć. Należy podważyć front, jest wciskany. Druga część uchwytu (ta, z której schodzi gumowa powłoka) jest chyba przykręcona do drzwi. Może zajmę się tym jutro albo w za tydzień <piwko>

 

A jednak nadal nie wiem jak wymontować uchwyt... Wygląda na to że śruby są od strony wewnętrznej tapicerki drzwi, więc pewnie trzeba wymontować tapicerkę aby się dobrać do tej części uchwytu. Może ktoś potwierdzić że nie ma innego sposobu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładnie jak napisałeś z tym brzęczeniem w podsufitce mam u siebie. Niewiadomo kiedy się pojawi, ciężko nawet powiązać to z jakościa drogi czy prędkościa. Ot, żyjące swoim życiem zjawisko.

Napisz proszę dokładniej gdzie się mieści ta naklejka, ile centymetrów od otworu lampki i w którym kierunku. Jaki drut sobie naszykować? Ta naklejka przyklejona jest do dachu czy tej gąbki? Widać ją jakoś?

U mnie doraźnie pomaga postukanie ręką w posufitkę, coś się ułoży i jest ok. na kilka.... chwil.

Pomaga jeszcze dociśnięcie wewnętrznego mocowania daszka przeciwsłonecznego pasażera - nie wiem jaki to może mieć wpływ ale wyraźnie tak rezonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka wygina się (jak każda kartka) pod wpływem wilgoci, zatem wilgotność powietrza ma wpływ na to czy brzęczenie się pojawi, czy nie. U mnie była na środku przyklejona do podsufitki, gdzieś tak w połowie drogi między przednią a tylną lampką wewnętrzną.

Drut miałem gruby miedziany aby można go było łatwo wyginać, ale przyda się trochę sztywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio za (nad) podsufitkę patrzyłem za pomocą kamerki z podświetleniem podłączonej do laptopa. Była to taka mała stosowana do internetu, a obraz był wyświetlany w lapku przez YouCam HP-ka. Sięgało tam, gdzie wzrok bez demontażu podsufitki nie sięga. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć torxem 30 śruby I (w klamce wewnętrznej) i II (po podważeniu i zdemontowaniu z uchwytu do zamykania) - podważ i wyciągnij przełączniki szyb III .

Następnie podważ tą cześć tapicerki z materiału jest na zatrzaski .Podnieś do góry i od wewnętrznej strony odkręć trzy śruby(20) które trzymają uchwyt do zamykania drzwi

post-3001-0-60306400-1312614972_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!